Del Potro Deivisa kausa fināla otrajā spēlē uzvar Karloviču un panāk neizšķirtu

Argentīnas tenisists Huans Martins del Potro piektdien Deivisa kausa fināla otrajā spēlē Zagrebā ar 6-4, 6-7 (6:8), 6-3, 7-5 pārspēja horvātu Ivo Karloviču.

Pirmajā mačā horvāts Marins Čiličs piektdien ar rezultātu 6-3, 7-5, 3-6, 1-6, 6-2 pārspēja argentīnieti Frederiko Delvoni. Līdz ar to rezultāts pēc otrās cīņās ir neizšķirts 1-1. Cīņa par Deivisa kausa trofeju notiek līdz trim uzvarām.

Fināla otro dueli del Potro iesāka ar lauztu pretinieka servi, bet turpinājumā uzvarēja servētāji, kas del Potro pirmajā setā ļāva svinēt uzvaru ar 6-4. Otrā seta pirmajā geimā argentīnietis tika pie divām breikbumbām, taču nevienu no tām nerealizēja. Seta turpinājumā nevienam tenisistam neizdevās atņemt otram servi, līdz ar to seta uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā, kurā del Potro neizmantoja divas setbumbas, kas vēlāk Karlovičam ļāva vinnēt ar 8:6.

Tāpat cīņa bija līdzīga arī trešajā setā, kurā argentīnietim astotajā geimā izdevās nobreikot pretinieku, bet nākamajā panākt 6-3. Tāpat arī ceturtajā setā del Potro atņēma Karlovičam vienu servi, kamēr savējās nosargāja neskartas, tādējādi tiekot pie uzvaras 7-5.

Sestdien tiks aizvadīta dubultspēle, bet svētdien paredzētas atlikušās divas vienspēles.

Horvātijas tenisisti pirms 11 gadiem kļuva par Deivisa kausa ieguvējiem, finālā ar 3-2 uzvarot Slovākiju. Savukārt argentīnieši Deivisa kausa finālā spēlēja 1981., 2006., 2008. un 2011.gadā, taču pagaidām ne reizi nav tikuši pie uzvaras.

Pērn Deivisa kausā triumfēja Lielbritānija, šo trofeju iegūstot pirmo reizi kopš 1936.gada. Briti finālā ar 3-1 pārspēja Beļģijas tenisistus. Lielbritānija šogad apstājās Deivisa kausa pusfinālā, ar 2-3 piekāpjoties Argentīnai.