Deivisa kausa mačā Latvija nokļūst bezdibeņa malā

Latvijas tenisists Miķelis Lībietis piektdien Jelgavā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pirmās kārtas duelī pret Norvēģiju otrajā vienspēlē ar 7-6 (7:5), 4-6, 1-6, 6-7 (3:7) piekāpās norvēģim Viktoram Durasovičam.

Pirmajā vienspēlē Mārtiņš Podžus piektdien ar 3-6, 1-6, 5-7 zaudēja talantīgajam Kasperam Rūdam. Līdz ar to pēc divām spēlēm Latvija duelī līdz trim uzvarām atrodas iedzinējos ar 0-2.

Sestdien gaidāmajai dubultspēlei mājinieki pagaidām pieteikuši Artūru Lazdiņu un Rūdolfu Medni, tomēr paredzams, ka spēlēs abi Latvijas pirmie numuri. Savukārt norvēģi dubultspēlei pieteikuši Rūdu un Durasoviču. Pirms dubultspēles, tāpat kā svētdien plānotajām pēdējām divām vienspēlēm, komandu kapteiņi var veikt izmaiņas pieteikumos.

Otrās vienspēles pirmā seta trešajā geimā Lībietis nobreikoja pretinieku, ceturtajā geimā panākot jau 3-1. Tiesa, sestajā geimā norvēģis vienu servi atguva, vēlāk panākot neizšķirtu. Seta 12.geimā Durasovičs tika pie setbumbas, taču latvietis to atspēlēja un panāca taibreiku. Tajā uzvaru ar 7:5 svinēja Latvijas tenisists, būdams pārāks arī pirmajā setā.

Otrā seta devītajā geimā norvēģis izmantoja savu vienīgo breikumbu šajā setā un panāca 5-4. Desmitajā geimā Lībietis atspēlēja vienu setbumbu, taču Durasovičs savu servi noturēja un izcīnīja uzvaru setā. Trešais sets Lībietim iesākās pagalam neveiksmīgi, zaudējot pirmās divas serves un nonākot iedzinējos ar 0-4. Tāpat Latvijas tenisists savu servi zaudēja septītajā geimā, kas norvēģim ļāva uzvarēt ar 6-1.

Ceturtā seta pirmajā geimā latvietis tika pie piecām breikbumbām, taču nevienu no tām nerealizēja. Turpinājumā tenisisti guva uzvaras pie savām servēm, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā. Tajā ar 7:3 pārāks bija Durasovičs, svinot uzvaru arī spēlē.