Daiļslidotājai Kučvaļskai Latvijas rekords un augstā piektā vieta EČ īsajā programmā

Pievienot komentāru
Daiļslidotājai Kučvaļskai Latvijas rekords un augstā piektā vieta EČ īsajā programmā
Foto: EPA/LETA

Latvijas čempione daiļslidošanā Angelīna Kučvaļska trešdien sasniedza piekto labāko rezultātu Eiropas čempionāta īsajā programmā. Pašlaik 17 gadus vecā Kučvaļska savu priekšnesumu īsajā programmā veica pārliecinoši un bez acīmredzamām kļūdām, par to nopelnot 58,99 punktus, kas ir jauns Latvijas rekords.

Tā kā Latvijas pārstāve startēja kā viena no pēdējām, viņa uzreiz pēc sava priekšnesuma ierindojās trešajā vietā, taču pēcāk divas sportistes viņu nobīdīja uz piekto pozīciju. Tikmēr sacensību līdere šobrīd ir krieviete Jevgēņija Medvedeva, kura iekrājusi 72,55 punktus. Viņai ar 70,96 punktiem seko pagājušā gada vicečempione Jeļena Radionova, kamēr pirmo trijnieku noslēdza vēl viena krieviete Anna Pogorilaja (63,81 punkts).

FOTO: Angelīna Kučvaļska darbībā

Izvēles programma dāmām notiks piektdienas vakarā. Pērn Eiropas čempionātā visu goda pjedestālu dāmu konkurencē aizņēma Krievijas daiļslidotājas, par čempioni kļūstot Jeļizavetai Tuktamiševai.

Pirms gada Kučvaļska Eiropas meistarsacīkstēs negaidīti izcīnīja septīto vietu. Šāds sasniegums Latvijai deva divas ceļazīmes uz šī gada kontinenta čempionātu, tomēr otra valsts vadošā daiļslidotāja Diāna Ņikitina, kura šogad dažreiz sacensībās pat uzrādījusi augstāku rezultātu par Kučvaļsku, ir pārāk jauna, tāpēc šogad sacensībās vēl piedalīties nevar.

Latviju Eiropas čempionātā vīru konkurencē pārstāvēs arī talantīgais Deniss Vasiļjevs, kurš debitēs pieaugušo konkurencē, bet dejās uz ledus startēs Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis.