Komentāri
Daiļā kamaniņbraucēja Ulla Zirne stāsta par sāpīgo pieredzi ar olimpisko trasi
Foto: privātais arhīvs

Šobrīd Dienvidkorejā, Phjončhanas trasē, norisinās Pasaules kausa izcīņas posms kamaniņās. Tās ir pirmās oficiālās sacensības Olimpiskajā trasē. Mūsu kamaniņbraucēja Ulla Zirne dalījās ar saviem iespaidiem par Dienvidkoreju un Olimpisko trasi.

Pastāsti, lūdzu, kādi ir Tavi iespaidi par Olimpisko trasi?

Trase pavisam noteikti ir interesanta, ļoti atšķirīga no citām. Vienas virāžas izbraukšana ir izaicinājums pilnīgi visiem sportistiem. Ir ļoti daudz kritienu, taču organizatori nevēlas neko mainīt trases ledus profilos, lai izbraukt šo vietu būtu vieglāk. Pati arī piedzīvoju divus kritienus šajā āķīgajā vietā, mazliet sasitos, taču tas manus iespaidus nesabojāja – šī trase man ir ļoti iepatikusies, izbaudu braucienus un ar nepacietību gaidu pirmās sacensības šeit.

Vai šobrīd atrodoties tur jau pārņem Olimpiādes sajūtas?

Olimpiskās sajūtas gan vēl nepārņem. Viss apkārt vēl ir tapšanas procesā – būvlaukums. Mēs dzīvojam viesnīcā, kas ir lauka vidū, pusstundas braucienā no trases un pa ceļam gandrīz nekā nav. Bet atceros, ka līdzīgi bija arī Sočos. Olimpiskā sajūta parādījās tikai brīdī, kad iesoļojām stadionā atklāšanas ceremonijā.

Ārpus trases – kādi iespaidi Tev ir par Koreju, cilvēkiem, nacionālo virtuvi? 

Kopumā par Koreju iespaidi ir pozitīvi. Cilvēki ļoti laipni, valda tāda mierīga atmosfēra. Daba arī ir skaista, gribētos, lai ir iespēja apskatīt vairāk. Viesnīcā neko daudz no korejiešu nacionālās virtuves diemžēl mums nepiedāvā. Taču man bija lieliska iespēja piedalīties korejiešu ēdienu degustācijā, filmējoties Olimpiskā kanāla sižetam. Tad izdevās nogaršot dažādus viņu nacionālos ēdienus, par kuriem mums arī pastāstīja vietējais. Ēdiens bija ļoti garšīgs.

Vai ir nācies sastapties, ar kādiem pārsteigumiem kultūras ziņā?

Ir jūtamas kultūras atšķirības, taču nevarētu teikt, ka kaut kas ļoti būtu pārsteidzis. Kaut ko jaunu, protams, var novērot teju katru dienu. Uz to visu vairāk raugos ar interesi, gribu uzzināt pēc iespējas vairāk.

Nākotni nevar paredzēt, bet tagad trenējoties un aizvadot Pasaules Kausa posmu Olimpiskajā trasē – ar kādu skatu raugies Olimpisko spēļu virzienā?

Olimpisko spēļu virzienā noteikti raugos ar pozitīvismu, interesi un nepacietību. Viens gads, lai izdarītu visu, kas ir manos spēkos, un Olimpiskajās spēlēs parādītu savu labāko sniegumu. Jāpievērš uzmanība un jāstrādā pie daudz dažādiem sīkumiem un detaļām, jo tas šeit izšķirs visu. Viegli nebūs, bet esmu gatava cīnīties.

FOTO: Ullas Zirnes bildes no Korejas

Lasi vēl