Circenis un Zahārovs atceras “TVPlay Sports” 10 gadus – no mazas būdiņas līdz 2800 pārraidēm gadā

0 Komentāru
Circenis un Zahārovs atceras “TVPlay Sports” 10 gadus – no mazas būdiņas līdz 2800 pārraidēm gadā

Savu desmito dzimšanas dienu šonedēļ svin kanāls ”TVPlay Sports” – sporta televīzijas līderis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Notikumus pirms desmit gadiem un interesantāko aizvadītajā laikā atcerējās ”TVPlay Sports” satura vadītājs Toms Circenis un komentētājs Aivars Zahārovs.

“Bija saulaina diena Kopenhāgenā – tur atradās raidīšanas centrs, no kurienes skatītāji saņēma signālu savos televizoros. Atrados ētera telpā, un, protams, man bija uztraukums – tas tomēr bija pirmais kanāls, kura palaišanā piedalījos. Bet aizgāja galviņas, atskanēja Aivara balss, un es es pamazām nomierinājos,” atceras Toms.

“Teikšu godīgi, es atceros maču, neatceros rezultātu. Spēlēja divi grandi – “Salavat Yualev”, Krievijas čempioni un Magņitogorskas Metallurg”. Mačs noslēdzās ar Magņitogorskas uzvaru, ja atmiņa neviļ, pēcspēles metienu sērijā. Un finālā “Magņitka” ar 0:5 zaudēja savā laukumā Cīrihes “Lions”. Tāds pazemojums Krievijas hokejam,” par savu pirmo spēli jaunajā kanālā stāsta Aivars.

Ko jūs vēl atcerieties no pirmajām dienām, mēnešiem?

Aivars: Pirmajā laikā darba apstākļi bija ļoti spartiski. Maza būdiņa, pusotrs reiz metrs, tur knapi varēja ieiet iekšā. Gaisa nebija, hokejā pēc otrā perioda vairs nebija, ko elpot. Bet, par laimi, tagad mēs jau gadus septiņus esam skaistās, jaunās un labās.”

Toms: Nav jau tā, ka tikai telpas ir jaunas. Šo gadu laikā pārraižu skaits ir trīskāršojies, 2017. gadā sasniedzot 1400. Arī pagājušajā gadā translāciju skaits tika ievērojami palielināts, un šobrīd, līdz ar TVPlay Sports+ ieviešanu, skatītāji gada laikā var baudīt vairāk nekā 2800 notikumu.

Aivars: Jā, attīstība notikusi milzīga. Man šķiet, ka toreiz internets knapi bija.

Kas ir skatītākie sporta veidi?

Toms: Mēs esam Baltijas kompānija. Latvijā tas ir hokejs. Lietuvā, protams, basketbols, un Igaunijā tas ir futbols. Un kopumā visā pasaulē joprojām visvairāk skatās futbolu. Skatās UEFA Čempionu līgu, Anglijas Premjerlīgu. Domāju, ka nesen “Manchester City” un “Liverpool” mačs bija viens no garšīgākajiem visā futbola sezonā. Mančestra uzvarēja un atjaunoja intrigu Premjerlīgā.

Kā mēs skatīsimies televīziju vēl pēc 10 gadiem?
Toms: Pēc 10 gadiem noteikti visam jābūt vismaz 4K formātā. Vai pat vairāk – tad, visticamāk, būs jauni formāti – 8K, 12K. Es domāju, ka tad būs izvēle skatīties, ko tu pats vēlies, kur tu skaties, kādā ierīcē. Es prognozētu to, ka kanāli kā tādi vairs nepastāvēs, būs platformas, kas piedāvā saturu.”
Vai sportā nebūs tā, kā dažiem seriāliem, kuriem skatītājs pats izvēlas beigas?

Aivars: Briesmu lietas. Es ceru, ka sportā līdz tam nenonāksim. Tās būtu sporta beigas. Mums visu laiku tomēr favorīti mēdz paklupt. Mans mīļākais stāsts ir par to, kā “Barcelona” kontrolēja bumbu 92% laika un tomēr pamanījās zaudēt 0:1 pastarītim “Levante”. Viens uzbrukums, viens precīzs sitiens, un favorīts piedzīvo zaudējumu.

Varbūt kāds novēlējums?

Toms: Es gribēju pateikt paldies par ieguldīto darbu visiem, kas kaut vai stāvējuši blakus šim procesam. Viens ir tas, ko redz skatītājs, bet arī aizkulisēs tiek ieguldīts milzīgs darbs, līdzīgi kā teātrī, sporta komandā. Iesim uz priekšu, strādāsim, lai viss paliktu labāks un labāks.

0 Komentāru