Oficiāli! Krievijas vieglatlētus RIO neredzēsim

Pievienot komentāru
Oficiāli! Krievijas vieglatlētus RIO neredzēsim
Foto: AFP/LETA

Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pērn sportistu sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA), liedzot šīs valsts sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tai skaitā olimpiskajās spēlēs. Cerot uz dalību četrgades lielākajā sporta forumā, CAS tika iesniegta apelācija, kas nu noraidīta.

“Sportisti, kuri atrodas paspārnē IAAF diskvalificētajai nacionālajai federācijai, nevar piedalīties sacensībās, kas tiek rīkotas pēc IAAF noteikumiem,” teikts CAS paziņojumā.Tādējādi 68 Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījušajiem Krievijas vieglatlētiem olimpiskās spēles ies secen. “Krievijas Olimpiskā komiteja var atlasīt savus sportistus dalībai Olimpiādē, ja viņi atbilst atlases kritērijiem. SOK no savas puses pieņem lēmumu, pielaist sportistus olimpiskajām spēlēm vai nepielaist. SOK kā galvenais olimpisko spēļu organizators saskaņā ar Olimpisko hartu lemj, vai sportists var piedalīties spēlēs vai nē,” teica CAS ģenerālsekretārs Matjē Rībs.

Savukārt IAAF atbalsta CAS lēmumu. “CAS atbalsta IAAF noteikumus, lai pasargātu sportu un godīgos atlētus, kā arī atbalstītu uzticamību un godīgu konkurenci,” teikts IAAF paziņojumā. “Lai gan esam pateicīgi, ka mūsu noteikumi un vara, kā arī antidopinga kods tiek atbalstīti, šī nav diena triumfiāliem paziņojumiem. Neesmu sportā, lai kādam liegtu piedalīties sacensībās,” komentēja IAAF prezidents Sebastjans Ko. Tikmēr Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko paziņojis, ka SOK ir pilnīgi korumpēta iestāde. Savukārt Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paudis “dziļu nožēlu” par CAS pieņemto lēmumu.