Čakšs un Mūze metīs šķēpu Dimanta līgas finālā

0 Komentāru
Čakšs un Mūze metīs šķēpu Dimanta līgas finālā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64 / AFP / SCANPIX

Trešdien un ceturtdien Cīrihes “Letzigrund” stadionā notiks Wanda Dimanta līgas finālsacensības vieglatlētikā.  Latviju Cīrihē pārstāvēs šķēpmetēji Gatis Čakšs un Līna Mūze.

Baltijas valstis Cīrihē pārstāvēs arī Lietuvas diska metējs Andrjus Gudžjuss un Igaunijas barjerskrējējs Rasmuss Magi. Visiem Baltijas sportistiem starti paredzēti ceturtdien 9. septembrī.

Vīru šķēpmešanas finālā Cīrihē piedalīsies septiņi sportisti, tostarp olimpiskais sudraba medaļnieks čehs Jakubs Vadlečs. Starp finālistiem labākais rezultāts ir vācietim Johanesam Veteram – 97,76 metri. Tokijas spēles viņam bija neveiksmīgas – Johaness finišēja tikai devītais. Gatis Čakšs Japānā bija 18.vietā. Šosezon viņš ir šķēpu aizmetis 87,57 metrus. Tas ir otrs labākais rezultāts starp visiem finālistiem.

Sieviešu šķēpmešanas finālā sacentīsies sešas sportistes. Līnai Mūzei būs jācīnās pret divām olimpiskajām medaļniecēm. Poliete Marija Andrejčika izcīnīja sudraba un austrāliete Kelsija-Lī Bārbere bronzas medaļu. Līna Tokijā ieņēma 18.vietu.

Andrjus Gudžjuss ir 2017. gada pasaules un 2018. gada Eiropas čempions un mēģinās reabilitēties pēc neveiksmīgā snieguma Tokijas olimpiskajās spēlēs, kur viņš palika tikai sestais. Lietuvietis 2017.gadā triumfēja arī Dimanta līgā. Diska mešanas finālā vīriešiem piedalīsies seši sportisti. Viņu vidū būs visi trīs šī gada olimpisko medaļu ieguvēji – zviedri Daniels Štāls un Simons Petersons, kā arī austrietis Lūks Veishaidengers.

Rasmusam Magi būs septiņi konkurenti. Igaunis Tokijā sasniedza finālu un ierindojās septītajā vietā. Favorīts 400 m barjerskrējienā ir olimpiskais čempions Karstens Vorholms no Norvēģijas. Finālā startēs arī Tokijā bronzu izcīnījušais brazīlietis Elisons duš Santušs.

Wanda Diamond League ir prestižākās komerciālās vieglatlētikas sacensības pasaulē. Fināla uzvarētāji katrs saņems 30 000 ASV dolārus, otrās vietas ieguvēji 12 000, trešās vietas ieguvēji 7 000, ceturtās vietas ieguvēji 4 000, piektās vietas ieguvēji 2 500, sestās vietas ieguvēji 2 000, septītās vietas ieguvēji 1 500 un astotās vietas ieguvēji 1 000 ASV dolārus.

Dimanta līga kanālā TV3 Sport un Go3:

·     Sestdien, 8.septembrī, 18:30 Dimanta līga. Cīrihe. 1.diena

·     Sestdien, 9.septembrī, 20:00 Dimanta līga. Cīrihe. 2.diena
0 Komentāru