Burātāja Birzule iegūst iespēju pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs

0 Komentāru
Burātāja Birzule iegūst iespēju pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs
Foto: Flicker.com ()

Latvijas Zēģelētāju savienība saņēmusi oficiālu apstiprinājumu no Pasaules Burāšanas federācijas par kvotu startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vindsērfinga RS:X klasē sieviešu kategorijā, aģentūrai LETA apstiprināja LZS prezidents Ansis Dāle.

Latvija pie kvotas tikusi, pateicoties citām valstīm, kuras no dalības Olimpiādē atteikušās. Dāle apstiprināja, ka Latviju pārstāvēs 17 gadus vecā Ketija Birzule, kura šobrīd ir vienīgā pašmāju augsta līmeņa RS:X klases burātāja.

Līdz ar to Latvija Olimpiādē burāšanā atgriezīsies pēc 12 gadu pārtraukuma, jo olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi Latvija tika pārstāvēta 2004.gadā Atēnās, kad startēja Vita Matīse.

Kvalifikācija Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm burāšanas disciplīnā sākās 2014.gadā un noslēdzās šā gada 2.aprīlī Maljorkā. Latvija Olimpiādei nekvalificējās, bet saglabāja iespēju iegūt kādu no kvotām, ja to neizmantotu kāda no kvalifikāciju ieguvušajām valstīm.

Noslēdzošajās kvalifikācijas sacensībās Maljorkā piecas Eiropas valstis cīnījās par vienu olimpisko spēļu kvalifikācijas kvotu, bet Birzule palika vien 59.vietā 62 dalībnieču vidū.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21. augustam, un tajās startēts 274 laivas un vējdēļi no 66 valstīm.

Pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies arī 16 vieglatlēti, tomēr mājās būs jāpaliek vienai no četrām maratona skrējējām, kas to paveikusi.

Kvalifikācijas normatīvus ir izpildījuši Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un Līna Mūze šķēpmešanā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, kā arī Arnis Rumbenieks ar Agnesi Pastaro soļošanā.

Tiesības startēt Olimpiādē ir nodrošinājuši cīkstone Anastasija Grigorjeva un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, džudisti Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Aļona Ostapenko, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet BMX riteņbraukšanā Olimpiādē Latviju pārstāvēs divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs un viņa komandas biedrs Edžus Treimanis.

Tāpat Latvijai ir divas ceļazīmes šosejas riteņbraukšanā, no kurām viena tiks Aleksejam Saramotinam.

Vēl Latvijai garantētas divas ceļazīmes peldēšanā, bet pastāv nelielas izredzes, ka to skaits arī palielināsies.

Kaut tas oficiāli joprojām nav apstiprināts, visticamāk, Latvija nebūs pārstāvēta modernajā pieccīņā, kur tā iepriekš ir guvusi pat olimpisko medaļu.

Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs – pagājušajā nedēļā ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn smaiļošanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa, kura pagājušajā nedēļas nogalē izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļas. Tāpat ļoti labas izredzes pārstāvēt Norvēģiju olimpiskajās spēlēs ir latviešu šosejas riteņbraucējai Vitai Heinei, kura pagājušajā nedēļā izcīnīja divas zelta medaļas šīs valsts čempionātā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

0 Komentāru