Komentāri
Brieža pārstāvis Zeps: Cīņas organizatori gribēja atgriezties Rīgā
Foto: LETA

Pasaules boksa supersērijas organizatoriem bija daudz argumentu, lai Latvijas labākā boksera Maira Brieža un ukraiņa Oleksandra Usika pirmā smagā svara pusfināla cīņa notiktu Rīgā, sacīja Brieža pārstāvis Raimonds Zeps.

Jau vēstīts, ka abu bokseru duelis norisināsies 27.janvārī “Arēnā Rīga”, bet cīņas uzvarētājs supersērijas finālā tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu vai krievu Muratu Gasijevu. “Cīņas norises vietai bija trīs varianti, kuri jau iepriekš tika minēti medijos – Rīga, Kijeva un Čikāga. Kā pirmā atkrita Čikāga, savukārt supersērijas rīkotājiem izvēloties starp Rīgu un Kijevu, viņiem bija daudz argumentu, lai šis duelis notiktu Latvijā. Varēja just, ka organizatori gribēja atgriezties Rīgā, jo supersērijas rīkotājs Kalle Zauerlands neslēpa, ka tieši Rīgā aizvadītais Brieža ceturtdaļfināla mačs pret Maiku Peresu bijis visveiksmīgākais no visām cīņām,” sacīja Zeps.

“Zauerlands atzina, ka Brieža un Peresa cīņa bija labākā ne tikai no TV produkta viedokļa, bet labākā arī pēc emocionālām sajūtām arēnā. Tomēr jāatzīst, ka darba process, līdz nonācām pie kopsaucēja par cīņas aizvadīšanu Rīgā, nebija vienkāršs, taču tās jau ir detaļas, kurās negribu ieslīgt,” piebilda Zeps.

Viņš norādīja, ka biļetes uz Brieža un Usika cīņu, visticamāk, sāks tirgot nākamajā nedēļā, un tās dažās kategorijās būs dārgākas nekā mačā pret Peresu.

“Par biļešu tirdzniecību vēl jāatrisina daži tehniski jautājumi, bet, visticamāk, tās sāks tirgot nākamnedēļ. Pieprasījums ir liels un ieteiktu interesentiem negaidīt, jo ir zināms, ka Usikam no Ukrainas grasās doties līdzi vairāki tūkstoši līdzjutēju, līdz ar to šoreiz būs vēl ierobežotākas iespējas tikt uz šo cīņu,” prognozēja Brieža menedžeris.

Salīdzinājumā ar ceturtdaļfināla cīņu no organizatoriskā viedokļa nekas daudz nemainīsies, jo supersērijas rīkotājiem ir strikti sadalītas cīņu rīkošanas izmaksas. “Viņiem ir divas izdevumu pozīcijas – rīkošanas izmaksas un naudas balvas, kas kopā sastāda 50 miljonus dolāru (42,2 miljoni eiro). Protams, ir arī ienākumu pozīcija un finansiālie mērķi organizatoriem ir augsti,” atzina Zeps.

Tāpat viņš arī sacīja, ka Briedis šai cīņai pilnībā gatavosies Spānijā, kur atrodas arī šobrīd, un dzimtenē iegriezīsies vien uz obligātajiem publiskajiem pasākumiem – preses konferencēm un mārketinga pasākumiem.

“Mairis joprojām ir Spānijā, kur aizvada treniņnometni un gatavojas cīņai. Spānijā notiks visa gatavošanās,” uzsvēra Zeps. Šāda izvēle veikta ņemot vērā pašreizējā gadalaika klimatiskos apstākļus Latvijā.

Briedis ir Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostas īpašnieks, bet viņa cīņā ar Usiku uz likmes būs arī ukrainim piederošā Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta, savukārt sacensību čempions kļūs par visu četru prestižāko jostu īpašnieku.

Jau vēstīts, ka Briedis septembrī supersērijas ceturtdaļfinālā pēc punktiem pieveica Maiku Peresu no Kubas, aizstāvot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Tikmēr Usiks savā ceturtdaļfinālā pārspēja vācieti Marko Huku.

Lasi vēl