Komentāri
Brieža cīņas atzīšanai nokārtotas visas Pasaules Boksa padomes prasības
Foto: LETA ()

Latvijas labākā boksera Maira Brieža pārstāvji nokārtojuši visas Pasaules Boksa padomes (WBC) prasības, lai latvieša cīņa pret nigērieti Olanrevaju Durodolu tiktu oficiāli atzīta, aģentūru LETA informēja sportista pārstāvis Raimonds Zeps.

Kā zināms, Latvijas Boksa federācija atteikusies izsniegt licenci 14.maijā gaidāmajai cīņai, kurā Briedis Arēnā Rīga sacentīsies ar Durodolu. LBF aicināja WBC neatzīt šī dueļa rezultātus, jo organizāciju aizvainojis, ka bokseris viņus neiesaista. Šīs cīņas uzvarētājam plānots kļūt par obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēcāk kļuva skaidrs, ka, lai cīņa varētu notikt, tās organizatoriem jāizpilda vairāki WBC noteikumi, no kuriem visi tagad ir izpildīti.

“Pēdējais no nosacījumiem – apmaksāt rēķinu par cīņas norisi – ir izpildīts, un maksājums pieņemts, tādējādi apliecinot cīņas atbilstību no WBC puses,” pauda Brieža menedžeris un cīņas organizators Alberts Hačaturovs jeb Als Siesta.

FOTO: Mairis Briedis gan ringā, gan ārpus tā

Tagad WBC ir atbildīga par tiesnešu nozīmēšanu uz sacensībām, savukārt medicīniskās prasības, svēršanos un sacensību kārtību cīņas organizatori īsteno saskaņā ar tās noteikumiem. Tiesības veikt dopinga kontroli Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) piešķīrusi Latvijas Profesionālā boksa komisijai (LPBK).

Kā zināms, nesaņēmuši LBF atbalstu, Brieža atbalstītāji nolēma dibināt savu boksa jumtorganizāciju – 4.aprīlī izveidota LPBK, par kuras vadītāju tika iecelts Guntars Varnelis.

Gatavojoties cīņai ar Durodolu, Briedis aizvada ļoti nopietnu treniņu procesu, kas ietver gan individuālo darbu ar treneriem, gan sparingus ar nigērietim līdzīga stila partneriem. “Attīstām taktiku un ātrumu, aizvadām vairākus treniņus dienā un nepārtraukti ieviešam tajos dažādību, lai nepierastu pie rutīnas. Mairis pašlaik ir izcilā formā, es esmu pārliecināts par viņu,” stāsta Brieža treneris Sandis Kleins.

Tā kā tituls atņemts līdzšinējam čempionam WBC versijā krievam Dmitrijam Drozdam, kurš guvis traumu, tiks aizvadītas divas cīņas, kurās noskaidros pretendentus, kas kvalificēsies duelim par čempiona titulu. Brieža un Durodolas dueļa uzvarētājs spēkosies pret Ilungu Makabu no Kongo vai Toniju Beljū no Lielbritānijas, kuri savā starpā noskaidros otru obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā.

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis savā profesionālajā karjerā 19 cīņās guvis 19 uzvaras, 16 reizes pretinieku nokautējot. Tikmēr 35 gadus vecais Durodols 24 cīņās guvis 22 panākumus, turklāt 20 reizes spējis uzvarētos dueļus noslēgt priekšlaicīgi.

Savā iepriekšējā cīņā Durodols novembrī uzvarēja vienu no populārākajiem krievu bokseriem Dmitriju Kudrjašovu, kurš pirms tam bija uzvarējis visos 18 karjeras dueļos. Turklāt šo uzvaru Durodols guva “pretinieka laukumā” Kazaņā, nopelnot WBC Sudraba jostu.

Profesionālajā boksā Durodols debitēja tikai 2011.gadā, bet amatieru karjerā viņa spilgtākais sasniegums ir dalība 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Smagā svara kategorija ir pēdējā pirms supersmagās, un tieši tajā latvietis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru. Savā iepriekšējā cīņā Briedim februārī Arēnā Rīga ļoti pārliecinoši izdevās sakaut Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) pārstāvi Deniju Venteru, kļūstot par Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) starpkontinentālās čempiona jostas īpašnieku smagajā svarā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl