Briedis trešajā raundā nokautē Glovacki, izcīna pasaules čempiona titulu un iekļūst supersērijas finālā

29 komentāri
Briedis trešajā raundā nokautē Glovacki, izcīna pasaules čempiona titulu un iekļūst supersērijas finālā
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Mairis Briedis sestdien ”Arēnā Rīga” trešajā raundā nokautēja Kšištofu Glovacki, izcīnīja pasaules čempiona titulu un iekļuva Pasaules boksa supersērijas finālā.

Mairis Briedis savā īpašumā ieguva Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem.

Briedis supersērijas finālā tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu, kurš turpat Rīgā desmitajā raundā nokautēja amerikāni Endrū Tabiti.

Līdz ar to finālā tiksies divi čempioni, jo Dortikoss sestdien savā īpašumā ieguva Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu.

Abi bokseri dueli iesāka piesardzīgi, bet precīzu sitienu bija maz. Otrais raunds jau bija krietni aktīvāks nekā pirmais, tomēr pēc ieiešanas klinšā un sitiena saņemšanas pa pakausi Briedis pretiniekam iesita ar elkoni pa žokli. Par šādu gājienu latvietim tika atņemts viens punkts. Uzreiz pēc tam bokseri metās cīņā, bet Briedis pēc vairākiem sekmīgiem sitieniem noguldīja pretinieku uz dēļiem. Publika bija ļoti skaļa, tāpēc bokseri nedzirdēja signālu par raunda beigām un turpināja cīnīties, turklāt pa to laiku Latvijas sportists vēlreiz noguldīja Glovacki uz grīdas.

Trešais raunds iesākās tikpat aktīvi. Briedis gāja uz visu banku un vēlreiz noguldīja pretinieku, bet šoreiz tiesnesis izvēlējās cīņu vairs neturpināt, piespriežot latvietim uzvaru.

Iepriekš bija plānots, ka Briedis ar Glovacki sestdien sadalīs arī prestižo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu, tomēr šī organizācija nesaskaņu dēļ ar supersērijas rīkotājiem sestdienas rītā tomēr paziņoja, ka tas nenotiks.

Latvietim pašlaik pieder WBC Dimanta josta, bet poļa īpašumā bija WBO pagaidu čempiona josta.

Pasaules boksa supersērijas finālu skaties TVPlay Sports!