Briedis nākamo cīņu, visticamāk, aizvadīs pret pazīstamo Vācijas bokseri Huku

Pievienot komentāru
Briedis nākamo cīņu, visticamāk, aizvadīs pret pazīstamo Vācijas bokseri Huku
Foto: LETA

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis savu nākamo cīņu drīzumā varētu aizvadīt pret pieredzējušo Vācijas bokseri Marko Huku, taču pagaidām vēl tiek gaidīta atbilde no pretinieka par piekrišanu duelim, trešdien preses konferencē žurnālistiem atklāja Briedis.

Huka atbilde tiks gaidīta līdz ceturtdienai. Vācietis, kurš ir Brieža vienaudzis, jo abiem šobrīd ir 31 gads, profesionālajā boksā ir aizvadījis 43 cīņas, izcīnot 39 uzvaras, tostarp 27 ar nokautu, trīs reizes zaudējis, bet vienu maču noslēdzis neizšķirti. Tikmēr Briedis, kurš šobrīd ir obligātais pretendents uz Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā, karjeras laikā ir uzvarējis visās 20 profesionālajās cīņās, 17 gadījumos pretiniekus nokautējot.

FOTO: Mairis Briedis pēdējā cīņā

Bijušais Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pasaules čempions Huks pēdējo cīņu aizvadīja februārī, kad uzvarēja britu Olu Afolabi, bet pērn augustā viņš zaudēja savu WBO čempiona titulu, jo viņu nokautēja polis Kšištofs Glovackis, kuram joprojām pieder WBO čempiona josta. Zīmīgi, ka Huks 2012.gadā cīnījās arī pasaules pasaules čempiona titulu Pasaules Boksa asociācijas (WBA) versijā smagsvariem, taču zaudēja krievam Aleksandram Povetkinam.

Gadījumā, ja Huks nepiekritīs cīņai ar Briedi, tad Latvijas bokseris rudenī aizvadīs cīņu Anglijā pret kādu no angļu top bokseriem, taču viņa vārds vēl netiek atklāts, jo vispirms ir jāsagaida atbilde no Huka. Briedis par obligāto pretendentu uz WBC pasaules čempiona jostu kļuva maija vidū, kad Rīgā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas, iegūstot savā īpašumā arī WBC Sudraba jostu. Latvijas bokseris līdz ar to ir ieguvis tiesības cīnīties ar WBC pasaules čempionu Toniju Beljū no Lielbritānijas.