Briedis: Ceru, ka Latvijā parādīsies jauni boksa talanti

Pievienot komentāru
Briedis: Ceru, ka Latvijā parādīsies jauni boksa talanti
Foto: LETA ()

Pašmāju labākais bokseris Mairis Briedis pirms svētdien Rīgā gaidāmā Hard and Heavy turnīra izsaka cerību atklāt Latvijā jaunus boksa talantus, sarunā ar aģentūru LETA atzina sportists.

Jau ziņots, ka Briedis ir sācis sadarbību ar Krievijas kompāniju Empire Sport, ar kuru kopā viņš plānojis Latvijā sarīkot trīs boksa turnīrus ar nosaukumu Hard and Heavy, lai veicinātu vietējo bokseru attīstību un atpazīstamību. Pirmais no turnīriem jau šosvētdien notiks Arēnā Rīga.

“Latvijas bokseru vidū nav spilgtu vārdu, kurus varētu izcelt, bet mēs tagad veidojam viņiem iespēju sevi pierādīt. Mūsu bokseri tikai tagad sper pirmo soli boksa virtuvē. Man nebija tādas iespējas, tāpēc jāpalīdz citiem,” atzina Briedis.

Plānots, ka otrais turnīrs varētu notikt septembra beigās vai oktobra sākumā, kamēr trešais – gada noslēgumā. Šajos šovos Briedis gan negrasās boksēties.

“Sagaidu, ka nākamajā reizē būs jau daudz vairāk latviešu bokseru, viņi būs spēcīgāki un mums parādīsies jaunie talanti. Vēlos, lai latvieši paliktu ne tikai fiziski spēcīgāki, bet arī sirdī un psiholoģiski stiprāki,” sacīja Briedis, mudinot tautiešus nodarboties ar sportu. “Katrs nevar būt bokseris, peldētājs vai futbolists, tāpēc jāatrod sevi šajā pasaulē.”

LETA jau ziņoja, ka Briedis necīnīsies pret pazīstamo vācieti Marko Huku, kurš ir pašreizējais Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) jostas īpašnieks.

“Tur bija 100 un viens arguments. Sākumā viņš gribēja cīnīties, bet pēc tam nē. Viņam televīzija ir likusi cīnīties par pasaules čempiona jostu. Hukam ir IBO tituls, ko viņš aizstāvēs. Tālu viņš neaizmuks. Ja būs izvirzīts mērķis boksēties ar viņu, tad to arī darīšu,” pastāstīja Latvijas labākais bokseris.

Briedis šobrīd ir obligātais pretendents uz Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā. Latvijas boksera mērķis ir cīnīties pret pašreizējo čempionu britu Toniju Beljū, taču viņš ar latvieti cīnīties negrib un cenšas šogad sarunāt dueli pret kādu neobligāto pretendentu, kas turklāt būtu krietni ienesīgāks. Tomēr jebkurā gadījumā Briedis līdz nākamā gada martam aizvadīs cīņu par WBC titulu, jo to paredz organizācijas noteikumi.

“Mērķis ir cīnīties ar Beljū. Darām visu iespējamo, lai šī cīņa notiktu pēc iespējas ātrāk. Tagad nopietni notiek pārrunas menedžeru un promoteru starpā. Neatmetu cerību, ka jau mana nākamā cīņa varētu būt ar Beljū,” atzina Briedis.

Ja Beljū atradīs citu pretinieku, Briedis nākamo cīņu varētu aizvadīt Anglijā pret kādu vietējo bokseri. “Patlaban vēl nav skaidrības, bet tuvākajās nedēļās tai vajadzētu būt. Tad arī pašam būs vieglāk trenēties, kad zini, kāds ir mērķis. Jebkurā gadījumā boksēšos Anglijā. Pretiniekam nav jābūt līdzīgam Beljū, bet atpazīstamam un spēcīgam bokserim.”

Briedis par obligāto pretendentu uz WBC pasaules čempiona jostu kļuva maija vidū, kad Rīgā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas.

Foto

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 20 profesionālajās cīņās, 17 gadījumos pretinieku nokautējot.