Komentāri

Latvijas vadošais bokseris Mairis Briedis mēneša laikā uzzinās, pret kuru pretinieku viņš cīnīsies par Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu pirmā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā. Vēl Briedis uzslavēja līdzjutējus, kuri bija ieradušies sportistu atbalstīt.

“Ja cīņa būtu notikusi plānotajā laikā, man būtu vēl lielāks atbalsts. Tomēr tik un tā tas bija pārsteidzoši labs,” uzsvēra Briedis.  Tikmēr Briedim, kurš ir obligātais pretendents uz WBC čempiona jostu, līdz martam jāpiedalās cīņā par titulu, bet šobrīd nav konkrētas skaidrības, pret ko viņam būs jācīnās. Tiesa, latvietis sacīja, ka titula cīņa viņam šā vai tā būs jāaizvada.

“Mums ir mēnesis laika, kurā tad arī noskaidrosies pretinieks cīņā par WBC jostu. Titula cīņa būs jebkurā gadījumā, atliek tikai noskaidrot laiku un vietu. Ja pretī stāsies Beljū, zināsim, kā pret viņu gatavoties. Tomēr, ja viņš boksēsies pret Heju, pretī stāsies kāds cits,” aģentūrai LETA atklāja Briedis.

VIDEO: Mairis Briedis pārliecinoši sakauj arī Saimonu Valiliju

Ja Beljū izvēlēsies cīnīties ar Heju, kas varētu būt finansiāli ļoti ienesīgs duelis, viņam, visticamāk, būs jāpāriet uz smagāko svara kategoriju. Tiesa, vienlaikus brits izteicis vēlmi apvienot visas čempionu jostas pirmajā smagajā svarā, kas nozīmē, ka viņam WBC tituls būs jāaizstāv tieši pret Briedi. Beljū sestdien savā pirmajā titula aizstāvēšanas cīņā trešajā raundā ar tehnisko nokautu pieveica amerikāni B.Dž.Floresu. Šo dueli klātienē vēroja arī Briedis, kurš pirms tam turpat Liverpūlē notikušā boksa šova laikā bija pieveicis Lielbritānijas sportistu Saimonu Valiliju.

“Gan Beljū, gan Floress izlaida daudz sitienu. Varēja redzēt, ka Beljū pirmajos raundos “gāja uz visu banku”. Šajā cīņā bija atklāts bokss,” teica Briedis. Lai gan sākotnēji Brieža cīņa ar Valiliju bija ieplānots kā reitinga duelis desmit raundu garumā, pasākuma rīkotāji pēkšņi nolēma to samazināt līdz astoņiem raundiem.

FOTO: Mairis Briedis turpina nezaudēto uzvaru sēriju

“Briti mums sarūpēja pēdējā brīža pārsteigumu. Divus mēnešus gatavojāmies 10-12 raundus ilgai cīņai, bet pēkšņi jāboksē astoņi raundi. Šādās cīņās ir jābūt pavisam citam ātrumam,” izteicās Briedis. “Pirmais raunds līdz ar to man bija nedaudz stresains, turklāt cīņas sākums tika pārcelts par vairākām stundām ātrāk. Jā, pirmais raunds varbūt nebija pārāk veiksmīgs, bet pēc tam izlaboju visas nianses.”

“Biju pārsteigts, cik braši Valilijs turējās uz kājām. Treneris teica, ka viņš nekad savās cīņās nav bijis nokdaunā. Bijām no viņa gaidījuši nekaunību, taču ne tik traku. No Valilija puses bija sitieni pa pakausi, agresija,” sacīja Briedis, kurš, atceroties otrā raunda noslēgumu, kad pretinieks viņu centās iebiedēt, salīdzināja Valilija rīcību ar ielas huligāniem. “Nācās viņu par to sodīt.”

Briedis arī pateicās Latvijas līdzjutējiem, kuri bija ieradušies Liverpūlē viņu atbalstīt klātienē. Tā kā rīkotāji cīņas sākumu bija pārcēluši krietni agrāk, daudzi nemaz dueli neesot paspējuši redzēt.”

Lasi vēl