Briedis ar boksa šoviem Latvijā vēlas veicināt vietējo bokseru attīstību

Pievienot komentāru
Briedis ar boksa šoviem Latvijā vēlas veicināt vietējo bokseru attīstību
Foto: LETA/ F64 ()

Pašmāju labākais bokseris Mairis Briedis, organizējot boksa šovus Latvijā, vēlas veicināt vietējo bokseru attīstību un atpazīstamību, preses konferencē trešdien norādīja sportists.

Briedis ir sācis sadarbību ar Krievijas promoteru kompāniju Empire Sport, ar ko kopā viņš ieplānojis Latvijā sarīkot trīs boksa turnīrus ar nosaukumu Hard and Heavy. Pirmais no tiem jau 31.jūlijā notiks Arēnā Rīga.

“Sadarbība ietver boksa šovu rīkošanu Latvijā, ko translēs Krievijas televīzijas sporta kanāls Match TV un arī Viasat Sport Baltic. Krievu pusei ir finansiāli izdevīgi, lai šie turnīri notiktu tieši Latvijā, turklāt katrā no tiem Mairis noteiks dalībnieku sastāvu. Empire Sport kompānijai ir labs finansiālais pamats, kas Briedim varētu sniegt iespēju nākotnē atkal aizvadīt kādu cīņu Latvijā,” izteicās Brieža pārstāvis Raimonds Zeps.

Ja pirmais šovs notiks 31.jūlijā, otrais varētu notikt septembra beigās vai oktobra sākumā, kamēr trešais – gada noslēgumā. Šajos šovos Briedis gan negrasās boksēties.

“Empire Sport uzrunāja mani ar vēlmi izmantot manu vārdu, rīkojot boksa turnīrus Latvijā. Sākotnēji tam nepiekritu un mans nosacījums bija, lai šajos šovos piedalās arī bokseri no Latvijas, un Krievijas puse tam bija ar mieru. Pašmāju sportistiem šī ir lieliska iespēja sevi ātrāk parādīt lielākai publikai, jo man pašam bija nepieciešami desmit gadi, lai kaut ko panāktu. Lai gan līdz pirmajam turnīram nav atlicis daudz laika, uztaisīsim tādu šovu, lai nebūtu jāslīcina pirmie kucēni,” pauda Briedis. “Latvija no šī turnīra iegūst, turklāt šādi varu piepildīt citu bokseru sapņus.”

31.jūlijā debiju profesionālajā boksā piedzīvos Kristaps Briedis, kuram gan ar Latvijas labāko bokseri nav nekādas radniecīgas saites. Viņš preses konferencē izteica pateicību par radušos iespēju, kas nākusi salīdzinoši ātri, jo tam pašam Mairim Briedim pagājuši vairāki gadi, līdz viņš iekarojis plašāku uzmanību.

“Citu valstu bokseri baidās cīnīties ar Latvijas sportistiem, jo nevēlas zaudēt. Tomēr tagad šādu turnīru dēļ varam sevi parādīt lielākas auditorijas priekšā, kas ir liels pluss,” tikmēr norādīja cits pašmāju bokseris Reinis Porozovs, kurš arī piedalīsies šajā šovā.

Šovā, kas norisināsies 31.jūlijā, notiks cīņa par Pasaules Boksa padomes (WBC) Sudraba jostu pussmagajā svarā (līdz 79,4 kg) starp līdz šim nezaudējušo Krievijas bokseri Sergeju Jekimovu un amerikāni Semjuelu Klarksonu.

Tāpat gaidāmas cīņas, kurās piedalīsies daudzsološais krievu smagā svara bokseris Ruslans Faifers un bijušais Pasaules Boksa asociācijas (WBA) pagaidu čempions Dmitrijs Čudinovs.

Foto: Mairis Briedis

Jau ziņots, ka Mairis Briedis šobrīd ir obligātais pretendents uz WBC pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā, kur čempiona godā kopš maija beigām ir britu bokseris Tonijs Beljū. Tiesa, tuvākajā laikā abu bokseru cīņa nav gaidāma.

Briedis par obligāto pretendentu uz WBC pasaules čempiona jostu kļuva maija vidū, kad Rīgā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas, iegūstot savā īpašumā arī WBC Sudraba jostu.

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis savā profesionālajā karjerā 20 cīņās guvis 20 uzvaras, 17 reizes pretinieku nokautējot.