Komentāri
Bricis triumfē Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņā
Jātnieks Ģirts Bricis ar zirgu Carlord (Latvija) Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posmā jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga-2016 sporta centrā "Kleisti". (Ieva Makare / LETA)

Viens no valsts vadošajiem konkūra jātniekiem Ģirts Bricis aizvadītajā nedēļas nogalē triumfēja Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas kopvērtējumā, vēsta LJF.

Sporta centrā “Kleisti” nedēļas nogalē notika kausa piektais – noslēdzošais – posms. Tā galvenajā maršrutā ar 135 centimetrus augstiem šķēršļiem piedalījās 11 dalībnieki, no kuriem pieci veica pamatmaršrutu bez soda punktiem. Pārlēkšanā uzvaru izcīnīja Mārtiņš Ernests Pilders ar zirgu Cavallo, bet otro vietu ieguva Bricis ar Corolus. Trešais savukārt bija Aleksandrs Šakurovs ar Caballeta.

Tikmēr kopvērtējumā, rēķinot četrus labākos rezultātus no pieciem posmiem, uzvarēja Bricis, otrajā vietā bija Pilders, bet trešā – Sintija Semeņkova.

“Zirgu skaitam Latvijā, kas lec augstākus maršrutus, diemžēl ir tendence samazināties, un, iespējams, tas ir tikai finanšu dēļ. Labi ir tas, ka Latvijas konkūristu jāšanas kvalitāte nepārtraukti uzlabojas, mūsu jaunie sportisti arvien vairāk piedalās sacensībās ārpus Latvijas un sastopas ar spēcīgu konkurenci un ļoti tehniskiem maršrutiem,” norāda Bricis. “Nav iespējams konkurēt, ja nav labu zirgu, bet šādi zirgi, protams, arī maksā vairāk. Lai izlēktu bez soda punktiem kaut vai tikai 120 centimetrus augstu maršrutu, ir jābūt kvalitatīvam zirgam. Īpaši, ja ar to startē bērns, kurš vēl tikai mācās tehniski jāt. Diemžēl katrai ģimenei finansiālā rocība ir tāda, kāda ir. Pats esmu priecīgs par savu uzvaru kopvērtējumā, apliecinot, ka ilgu gadu darbs sniedz rezultātu.”

Savukārt junioru konkurencē par Latvijas kausa ieguvēju kļuva Sabīne Siliņa, kamēr bērniem – Laura Luīze Leinerte, bet starp amatieriem labākā bija Unda Egendorfa. Tikmēr Bricis par labāko kļuva arī sacensībās, startējot ar ne vecākiem zirgiem par pieciem gadiem, kamēr 6-7 gadus vecu zirgu konkurencē triumfēja Guna Vasiļjeva.

Šogad pieredzējušais Bricis septīto reizi kļuva arī par Latvijas čempionu konkūrā.

Lasi vēl