Komentāri
Bricis izcīna 19. vietu IBU kausa posma sacensībās sprintā un kvalificējās PK
Foto: LETA ()

Pieredzējušais Latvijas biatlonists Ilmārs Bricis svētdien izcīnīja 19. vietu IBU kausa sezonas otrajās sacensībās, tādējādi kvalificējoties Pasaules kausam.

46 gadus vecajam Bricim šīs sacensības ir ļoti svarīgas, lai izpildītu Pasaules kausa kvalifikāciju un varētu piedalīties jau sezonas nākamajā posmā.

Sezonas otrajās otrā līmeņa sacensībās uzvaru izcīnīja Matvejs Jeļisejevs, bet Bricis katrā no divām šaušanām pieļāva pa kļūdai, uzvarētājam finišā zaudējot divas minūtes un 31,2 sekundes, kas latvietim deva 19.pozīciju.

Briča rezultāts atbilda 100,60 IBU kvalifikācijas punktiem, bet kvalifikāciju varēja izpildīt, nopelnot 125 punktus,

Bricis pagājušajā sezonā bija viens no Latvijas izlases treneriem, taču šajā starpsezonā viņš nopietni gatavojies, lai atgrieztos kā biatlonists.

Bricis biatlonista karjerai pielika punktu 2012.gadā, bet pēc tam viņš sāka strādāt ar Lietuvas izlasi, ko vadīja arī Soču olimpiskajās spēlēs. Latvietis karjeras laikā ir izcīnījis divas bronzas medaļas pasaules čempionātos – 2001.gadā 20 kilometru individuālajā distancē un četrus gadus vēlāk desmit kilometru sprintā. Tāpat Bricis piedalījies sešās olimpiskajās spēlēs, kur labākais sasniegums ir 2006.gadā Turīnā izcīnītā ceturtā vieta iedzīšanā.

Latvijas sportists vairākas reizes kāpis uz goda pjedestāla arī Pasaules kausa posmos.

Vēl svētdien no Latvijas sportistiem 47.vietā ierindojās Vladislavs Ņedaivodins, kurš neizvēra divus mērķus. Ņedaivodins tika pie 130,53 IBU kvalifikācijas punktiem tādējādi nenopelnot ceļazīmi uz Pasaules kausu, kam viņam pietrūka 15 sekunžu. Tikmēr 69.vietu ieņēma Ingus Deksnis, kuram šaušanā četras kļūdas.

Lasi vēl