Komentāri
Brāļi Dukuri pamatīgā aukstumā paliek uzreiz aiz goda pjedestāla PK posmā
Foto: AP/SCANPIX

Latvijas vadošie skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri piektdien Pasaules kausa (PK) otrajā posmā, kas norisinājās Leikplesidas trasē ASV, sportistiem startējot pamatīgā aukstumā, palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Pēc pirmā brauciena latvieši noslēdza labāko sešinieku, bet pēc otrā abi pakāpās par pozīciju augstāk, Tomasam Dukuram ieņemot ceturto, bet Martinam Dukuram piekto vietu. Līdz ar to sezonu negaidīti neveiksmīgi sākušie brāļi otro posmu pēc kārtas palika ārpus goda pjedestāla.

Par sacensību uzvarētāju kļuva 2014.gada Soču olimpisko spēļu čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, uz kuru gan krīt aizdomu ēna par aizliegto vielu lietošanu cīņā par Olimpiādes zeltu.

Tretjakovs, kurš pēc pirmā brauciena bija otrais, divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 46,49 sekundēm. Otro vietu ieņēma mājinieks Metjū Entuāns, uzvarētājam zaudējot 0,43 sekundes, bet vēl divas sekundes simtdaļas lēnāks bija dienvidkorejietis Juns Sunbins, kurš bija līderis pēc pirmā brauciena, bet otrajā kļūdījās un noslīdēja uz trešo pozīciju.

Tikmēr T.Dukurs no Tretjakova atpalika par 0,69 sekundēm, bet no goda pjedestāla viņu šķīra 24 sekundes simtdaļas. Tikmēr M.Dukurs brālim zaudēja 0,41 sekundi.

M.Dukurs pirmā brauciena finišā pamanījās piedzīvot kritienu, savukārt T.Dukurs aizvadīja ļoti labu otro braucienu, kurā uzrādīja otru labāko rezultātu.

Sacensības tika aizvadītas -24 grādu salā, bet divas stundas pirms to sākuma termometra stabiņš bija noslīdējis gandrīz līdz 30 grādu atzīmei.

Pēc pirmā brauciena Juns Sunbins par 0,03 sekundēm apsteidza Tretjakovu, kamēr vēl 0,18 sekundes atpalika Entuāns. Tikmēr T.Dukurs no līdera atpalika 0,48 sekundes, bet no goda pjedestāla viņu tobrīd šķīra 27 sekundes simtdaļas.

Pirmajā braucienā abiem Latvijas skeletonistiem neizdevās trases 17.virāža, kurā viņi iebrauca par vēlu. M.Dukurs pēc tam pieļāva vēl dažas kļūdas un finišā apgāzās uz muguras, tomēr pēc tam tika atpakaļ uz skeletona, izvairoties no savainojumiem, pēc brauciena intervijā televīzijas kanālam LTV7 sacīja Latvijas komandas galvenais treneris un sportistu tēvs Dainis Dukurs.

Treneris arī atzina, ka Latvijas puišiem tik aukstiem laika apstākļiem nav piemērotu kamanu slieču, tāpēc par augstākajām vietām šoreiz cīnīties ir grūti.

Otrajā braucienā ātrākais bija Tretjakovs, bet T.Dukurs ar labu braucienu bija otrais, krievu sportistam braucienā zaudējot 0,24 sekundes. Savukārt M.Dukuram šoreiz no lielām kļūdām izdevās izvairīties, tomēr kā pēc sacensībām neslēpa treneris Dainis Dukurs, tad iepriekšējo sezonu pārliecinošais līderis bijis tik dusmīgs, ka paziņojis, ka ar Leikplesidā izmantoto skeletonu vairs nebrauks un to varot izsviest.

“Tik traki jau nebūs, ka sviedīsim ārā, taču trasē varēja redzēt, ka Martins ar šīm kamanām mokās,” LTV7 atzina treneris.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir Tretjakovs, kurš ticis pie 435 punktiem, bet par desmit punktiem mazāk ir Sunbinam. Tikmēr 410 punktus iekrājis Entuāns, ceturtais ar 376 punktiem ir Martins Dukurs, bet devītajā pozīcijā ar 312 punktiem atrodams Tomass Dukurs.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl