Komentāri
Bobslejisti pretēji skeletonistiem nesteigsies ar lēmumu par PČ Sočos boikotēšanu
Foto: LETA

Latvijas bobslejisti pretēji skeletonistiem nesteigsies ar lēmuma pieņemšanu par pasaules čempionāta Sočos boikotēšanu, atklāja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidents Jānis Kols.

Jau ziņots, ka Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Skeletona komandas pārstāvji jau iepriekš publiski nebija slēpuši ideju boikotēt pasaules čempionātu, turklāt iespēju nebraukt uz planētas meistarsacīkstēm pieļāva arī citu valstu sportisti.

“Tēma par pasaules čempionāta boikotēšanu Sočos no skeletonistu puses federācijā tika apspriesta jau ilgu laiku, un tā arī tika apstiprināta,” norādīja Kols.

“Savukārt pasaules čempionāta bobslejā boikotēšanu, kamēr vēl nav oficiāla paziņojuma par konkrētu Krievijas sportistu pieķeršanu, esam atstājuši mūsu sportistu ziņā. Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītāja Ričards Maklarena ziņojums ir tikai fakta atzinums, ka dopinga lietošana Krievijā ir notikusi, taču tas nenosauc konkrētus uzvārdus. Protams, par 90% varam pateikt, kāds būs iznākums, taču kamēr nav oficiāla paziņojuma, saviem sportistiem neko neuzspiedīsim. Ja aizdomas apstiprināsies, noteikti aicināsim bobslejistus nestartēt pasaules čempionātā. Par to nevar būt nekādu jautājumu,” uzsvēra Kols.

Federācijas šobrīd respektē bobslejistu ievēroto piesardzību, lai gan sirdī lielākā daļa no viņiem tāpat apzinoties, ka Soču olimpiskās spēlēs nebija godīgas, taču tam esot nepieciešams oficiāls apstiprinājums.

“No Krievijas puses tā ir augstākā mēra cūcība. Vasarā bija Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) kongress, kur pats tikos ar Krievijas Bobsleja federācijas prezidentu Aleksandru Zubkovu, kurš ir divkārtējs Soču olimpisko spēļu čempions, un tieši pajautāju, kā Olimpiādē bija ar dopingu. Viņa atbilde smaidot bija: Kad būs rezultāti, tad arī runāsim. Tas demonstrē visu Krievijas puses nostāju – viņi visu noliegs, kamēr nebūs apstiprinājuma,” teica Kols.

“Diemžēl IBSF lielā mērā ir atkarīgs no Krievijas gāzes kompānijas “Gazprom” finansējuma, tāpēc starptautiskās federācijas nostāja šobrīd ir rezervēta,” atzina Kols.

Nav izslēgts, ka IBSF varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, taču starptautiskā federācija ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā Sočos jānorisinās 2017.gada februāra otrajā pusē.

Martins Dukurs ir iepriekšējo divu gadu pasaules čempions, turklāt savas karjeras laikā 32 gadus vecais sportists planētas meistarsacīkstēs triumfējis četras reizes. Tāpat viņš 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnīja olimpisko spēļu sudrabu. Zīmīgi, ka abas reizes šajās Olimpiādēs ceturtais palika Tomass Dukurs.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl