Komentāri
Bobslejisti pretēji skeletonistiem nesteigsies ar lēmumu par PČ Sočos boikotēšanu
Foto: LETA

Latvijas bobslejisti pretēji skeletonistiem nesteigsies ar lēmuma pieņemšanu par pasaules čempionāta Sočos boikotēšanu, atklāja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidents Jānis Kols.

Jau ziņots, ka Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skeletona komandas pārstāvji jau iepriekš publiski nebija slēpuši ideju boikotēt pasaules čempionātu, turklāt iespēju nebraukt uz planētas meistarsacīkstēm pieļāva arī citu valstu sportisti.

“Tēma par pasaules čempionāta boikotēšanu Sočos no skeletonistu puses federācijā tika apspriesta jau ilgu laiku, un tā arī tika apstiprināta,” norādīja Kols.

“Savukārt pasaules čempionāta bobslejā boikotēšanu, kamēr vēl nav oficiāla paziņojuma par konkrētu Krievijas sportistu pieķeršanu, esam atstājuši mūsu sportistu ziņā. Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītāja Ričards Maklarena ziņojums ir tikai fakta atzinums, ka dopinga lietošana Krievijā ir notikusi, taču tas nenosauc konkrētus uzvārdus. Protams, par 90% varam pateikt, kāds būs iznākums, taču kamēr nav oficiāla paziņojuma, saviem sportistiem neko neuzspiedīsim. Ja aizdomas apstiprināsies, noteikti aicināsim bobslejistus nestartēt pasaules čempionātā. Par to nevar būt nekādu jautājumu,” uzsvēra Kols.

Federācijas šobrīd respektē bobslejistu ievēroto piesardzību, lai gan sirdī lielākā daļa no viņiem tāpat apzinoties, ka Soču olimpiskās spēlēs nebija godīgas, taču tam esot nepieciešams oficiāls apstiprinājums.

“No Krievijas puses tā ir augstākā mēra cūcība. Vasarā bija Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) kongress, kur pats tikos ar Krievijas Bobsleja federācijas prezidentu Aleksandru Zubkovu, kurš ir divkārtējs Soču olimpisko spēļu čempions, un tieši pajautāju, kā Olimpiādē bija ar dopingu. Viņa atbilde smaidot bija: Kad būs rezultāti, tad arī runāsim. Tas demonstrē visu Krievijas puses nostāju – viņi visu noliegs, kamēr nebūs apstiprinājuma,” teica Kols.

“Diemžēl IBSF lielā mērā ir atkarīgs no Krievijas gāzes kompānijas “Gazprom” finansējuma, tāpēc starptautiskās federācijas nostāja šobrīd ir rezervēta,” atzina Kols.

Nav izslēgts, ka IBSF varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, taču starptautiskā federācija ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā Sočos jānorisinās 2017.gada februāra otrajā pusē.

Martins Dukurs ir iepriekšējo divu gadu pasaules čempions, turklāt savas karjeras laikā 32 gadus vecais sportists planētas meistarsacīkstēs triumfējis četras reizes. Tāpat viņš 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnīja olimpisko spēļu sudrabu. Zīmīgi, ka abas reizes šajās Olimpiādēs ceturtais palika Tomass Dukurs.

Lasi vēl