Komentāri
Bobslejistam Melbārdim piektā vieta pasaules čempionātā divniekiem
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas bobslejista Oskara Melbārža divnieku ekipāža svētdien izcīnīja piekto vietu Austrijas trasē Īglsā notiekošajā pasaules čempionātā, kamēr Oskara Ķibermaņa stūrētās kamanas ieņēma 14.vietu, bet Uģa Žaļima ekipāža ierindojās pozīciju zemāk.

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais divnieks pēc pirmās dienas ieņēma trešo vietu. Melbārdis kopā ar pieredzējušo stūmēju Daumantu Dreiškenu pirmajā braucienā finišu sasniedza pēc 51,54 sekundēm, kas tobrīd bija jauns trases rekords un ļāva atrasties pirmajā vietā. Savukārt otro braucienu latvieši veica 51,75 sekundēs, kas summā lika atkāpties uz trešo vietu.

Trešajā braucienā Melbārdis zaudēja vēl vienu pozīciju, bet līderi ar identisku laiku pirms izšķirošā brauciena bija vācieši Johaness Lohners un pašreizējais pasaules čempions Frančesko Frīdrihs, no kuriem Melbārdis atpalika par 0,28 sekundēm. Tikmēr trešais bija Šveices pilots Beāts Hefti, kurš Melbārdi apsteidza par 0,16 sekundēm.

Savukārt ceturtajā braucienā Melbārdis zaudēja vēl vienu pozīciju, par astoņām sekundes desmitdaļām četru braucienu summā piekāpjoties brita Brūsa Taskera pilotētajam divniekam.

Tikmēr spraigā cīņā par čempiona titulu Lohnera vadītās kamanas trases vidusdaļā saslīdēja šķērsām, tomēr vācietim pārsvaru pār Hefti izdevās nosargāt. Savukārt Frīdrihs trases pirmajā daļā vēl zaudēja savam tautietim, taču veica labu braucienu un kļuva par čempionu, četru braucienu summā Lohneru apsteidzot par 0,17 sekundēm, bet bronzas godalgu izcīnīja pieredzējušais Hefti, kurš bija vēl par piecām sekundes desmitdaļām lēnāks.

Melbārdis Frīdriham zaudēja tieši pussekundi, izcīnot piekto vietu. Tikmēr Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni ceturtajā braucienā ievērojami uzlaboja savu rezultātu un pakāpās uz 14.vietu, Frīdriham zaudējot 1,75 sekundes. Savukārt Žaļims ar stūmēju Intaru Dambi ierindojās pozīciju zemāk, no Ķibermaņa atpaliekot trīs sekundes desmitdaļas.

Frīdrihs par pasaules čempionu kļuva trešo reizi pēc kārtas, atkārtojot 2013.gadā un pērn izcīnītos panākumus.

Pērn Melbārdis divniekos kļuva par vicečempionu, Žaļims bija sestais, bet Ķibermanis ieņēma astoto pozīciju.

Četrinieku sacensības norisināsies nākamās nedēļas nogalē, kad arī tiks aizvadīti četri braucieni.

Lasi vēl