Biatlonists Rastorgujevs sasniedz savu šīs sezonas labāko rezultātu

Pievienot komentāru
Biatlonists Rastorgujevs sasniedz savu šīs sezonas labāko rezultātu
Foto: SIPA/SCANPIX

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Rūpoldingā, Vācijā, Pasaules kausa ceturtajā posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē par spīti trīs kļūdām šaušanā finišēja 12.vietā, kas ir viņa šīs sezonas labākais rezultāts.

Rastorgujevs sacensības sāka no 14.pozīcijas, tomēr pateicoties ātram solim trasē spēja pacelties divas vietas augstāk un būtu ticis labāko desmitniekā, ja nebūtu kļūdījies pēdējā šāvienā. Finišā viņš no sacensību uzvarētāja austrieša Simona Edera atpalika par 59,5 sekundēm, tieši tikpat cik viņu no līdera šķīra arī sacensību sākumā.

Piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs ieņēma 14.vietu, bet pirms tam viņa šīs sezonas labākais rezultāts bija trešajā posmā Pokļukā izcīnītā 21.vietu iedzīšanas distancē.

Trasē Rastorgujevs devās ar 14.numuru 59,5 sekundes pēc līdera Juhannesa Tingnesa Bē no Norvēģijas. Pirmajā guļus šaušanā Latvijas biatlonists netrāpīja otro šāvienu un pēc soda apļa veikšanas noslīdēja uz 16.vietu, tobrīd no vadību saglabājušā Bē atpaliekot par minūti un 18,9 sekundēm. Savukārt otrajā guļus šaušanā Rastorgujevs aizvēra visus mērķus, kas viņam ļāva ievērojami uzlabot savu pozīciju un trešajā aplī doties kā desmitajam. Par sacensību līderi kļuva Martēns Furkads no Francijas, kuram Rastorgujevs zaudēja 50,1 sekundi.

Trešajā šaušanā, jau no stāvus pozīcijas, Rastorgujevs garām aizšāva ceturto šāvienu un atkal mēroja vienu soda apli, pēc kura viņš atradās 12.vietā, taču no Furkada atpalika vairs par 44,7 sekundēm. Pirms pēdējās ugunslīnijas Rastorgujevs bija pakāpies vienu vietu augstāk, taču šaušanā atkal pieļāva vienu kļūdu, šoreiz pēdējā piektajā šāvienā. Pēc soda apļa veikšanas Rastorgujevs bija noslīdējis uz 15.vietu. Par līderi pēc pēdējās šaušanas kļuva Eders, no kura Latvijas biatlonists atpalika par minūti un 9,6 sekundēm.

Atlikušajā distancē līdz finišam Rastorgujevs bija pietiekami ātrs, lai apsteigtu austrieti Svenu Grēsegeru, vācieti Andreasu Birnbaheru un bulgāru Krasimiru Aņevu, finišu sasniedzot 12.pozīcijā.

Uzvarētājs Eders finišu sasniedza pēc 33 minūtēm un 19,1 sekundes. Viņš mēroja tikai vienu soda apli pēc pirmās šaušanas. Otrais palika Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads, kurš uzvarētājam zaudēja 4,2 sekundes, tomēr Edera uzvaru neapdraudēja, jo cīnījās ar čehu Mihalu Šlesingru par otro pozīciju. Čehijas biatlonists finišā no Edera atpalika par 5,1 sekundi.

Lasi vēl