Biatlonisti Bendika un Lūsa izcīna 12.vietu PK posmā jauktajā pāru stafetē

Pievienot komentāru
Biatlonisti Bendika un Lūsa izcīna 12.vietu PK posmā jauktajā pāru stafetē
Foto: LETA ()

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika un Daumants Lūsa svētdien izcīnīja 12.vietu jauktajā pāru stafetē Zviedrijā notiekošajā Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā.

Latvijas biatlonisti sašāva visus mērķus, talkā ņemot septiņas rezerves patronas. Par sacensību uzvarētājiem tika kronēti franči Martēns Furkads no Marī Dorēna-Abēra, kuri sašāva visus mērķus un izmantoja četras rezerves patronas, distanci veicot 35 minūtēs un 43,5 sekundēs.

Otrās vietas ieguvēji austrieši Simons Eders un Līza Terēza Haugere finišā uzvarētājiem zaudēja 16,0 sekundes. Austrijas duets šautuvē izmantoja sešas rezerves patronas un aizvēra visus mērķus.

Savukārt trešajā vietā ierindojās vācieši Franciska Preisa un Ēriks Lesers, kuri francūžiem zaudēja 25,2 sekundes, ugunslīnijā izmantojot piecas rezerves patronas.

Tikmēr Latvijas duets uzvarētājiem zaudēja trīs minūtes un 2,8 sekundes, kas deva 12.vietu.

Pirmajā šaušanā Bendika bija nekļūdīga, tā brīža līderei Preisai zaudējot 16,2 sekundes. Savukārt otrajā šaušanā cēsniecei nācās izmantot divas rezerves patronas, līderei Preisai zaudējot 44,5 sekundes un noslēdzot pirmo desmitnieku. Trešajā šaušanā Lūsa bija nekļūdīgs, kas Latvijai ļāva pakāpties uz devīto pozīciju. Tiesa, nākamajā ugunslīnijā tika izmantota viena rezerves patrona, kas atmeta uz desmito vietu, līderim Furkadam zaudējot minūti un 18,4 sekundes.

Piektajā šaušanā Bendika šāva bez kļūdām, kas ļāva atgriezties devītajā pozīcijā, bet sestajā bija jāizmanto vēl viena rezerves patrona. Stafeti latviete nodeva desmitajā pozīcijā, tobrīd līderiem zaudējot minūti un 56,2 sekundes. Septītajā šaušanā Lūsa pievienoja vēl divas rezerves patronas, taču saglabāja vietu desmitniekā. Savukārt astotajā šaušanā latvietim vēl viena rezerves patrona, bet no ugunslīnijas viņš izslēpoja desmitais. Tomēr turpinājumā Lūsu apsteidza baltkrievs Sergejs Bočarņikovs un norvēģis Ēmils Hegle Svensens, Latvijai finišējot 12. vietā.

Lasi vēl