Biatloniste Bendika precīzi sašauj visus 20 mērķus PČ Austrijā

Komentāri
Biatloniste Bendika precīzi sašauj visus 20 mērķus PČ Austrijā
Foto: SIPA USA/SCANPIX

Latvijas labākā dāmu biatloniste Baiba Bendika svētdien sašāva visus 20 mērķus un izcīnīja 27.vietu Austrijā notiekošā pasaules čempionāta desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, kamēr dāmām otro zeltu un trešo medaļu šajās sacensībās ieguva vāciete Laura Dālmeijere.

Sacensību galvgalī kā pirmās divas distancē devās Pasaules kausa kopvērtējuma līderes čehiete Gabriela Koukalova un Dālmeijere, bet pirmo no viņām pirmajā šaušanā piemeklēja tehniskas problēmas ar ieroci. Koukalova ne tikai zaudēja daudz laika, bet arī pieļāva divas kļūdas un atkrita uz 13.pozīciju, kamēr Dālmeijerei viena kļūda neliedza saglabāt līderpozīciju.

Turpinājumā Dālmeijere nākamajās trijās šaušanās bija nekļūdīga un guva uzvaru, finišā par 11,6 sekundēm apsteidzot baltkrievieti Darju Domračevu. Zīmīgi, ka Domračeva sprintā bija vien 27.pozīcijā, bet iedzīšanā aizvēra visus 20 mērķus un veica iespaidīgu kāpumu. Domračevai pērn 1.oktobrī attiecībās ar Norvēģijas biatlona leģendu Ūle Eināru Bjērndālenu piedzima meita Ksenija un vien šī gada sākumā atsāka dalību sacensībās.

Savukārt trešo vietu guva Koukalova, kura uzvarētājai atpalika 16,6 sekundes un šaušanā kļūdījās trīs reizes. Tikmēr Bendika piektdien aizvadītajā sprintā bija vien 50.pozīcijā, bet šaušanā aizvēra visus 20 mērķus un veica ievērojamu kāpumu. Zīmīgi, ka pēc pirmās un otrās šaušanas latviete līderei Dālmeijerei identiski zaudēja minūti un 42,8 sekundes, pēc trešās viesošanās ugunslīnijā līderei bija pietuvojusies par trim sekundēm, bet pēc ceturtās nedaudz iepalikusi. Finišā Bendika uzvarētājai zaudēja minūti un 57,6 sekundes.

Čempione Dālmeijere pirms tam ceturtdien triumfēja arī jauktajā stafetē, bet piektdien viņa sprintā bija otrā. Līdz ar to sportiste šajā čempionātā jau guvusi trīs godalgas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc svētdienas sacensībām līdere ar 783 punktiem ir Dālmeijere un par 23 punktiem apsteidz Koukalovu, kamēr trešo vietu ar 702 punktiem ieņem ātri slēpojošā somiete Kaisa Mekereinena, kura svētdien iedzīšanā guva septīto vietu. Tikmēr Bendika ar 35 punktiem pacēlusies uz 67.pozīciju.

Lasi vēl