Beretīni kļūst par pirmo itāli, kas sasniedzis Vimbldonas tenisa turnīra finālu

0 Komentāru
Beretīni kļūst par pirmo itāli, kas sasniedzis Vimbldonas tenisa turnīra finālu
AP/SCANPIX

Mateo Beretīni piektdien kļuva par pirmo itāli, kurš iekļuvis Vimbldonas tenisa čempionāta vienspēļu finālā.

Beretīni (ATP 9.) pusfinālā ar 6-3, 6-0, 6-7 (3:7), 6-4 pieveica poli Hubertu Hurkaču, kurš ceturtdaļfinālā bija licis kapitulēt astoņkārtējam šo sacensību uzvarētājam šveicietim Rodžeram Federeram.

Beretīni svētdien finālā stāsies pretī vai nu pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, vai Deniss Šapovalovs (ATP 12.) no Kanādas.

Svētdien Beretīni var kļūt par pirmo “Grand Slam” čempionu no Itālijas kopš Adriano Panata svinēja panākumu 1976.gada Francijas atklātajā čempionātā.

“Pagaidām šī ir visievērojamākā diena manā tenisista karjerā. Svētdien varbūt tas mainīsies,” teica Beretīni.

25 gadus vecais itālis ir vienas uzvaras attālumā no tā, lai atkārtotu vācieša Borisa Bekera sasniegumu 1985.gadā, kad viņš vispirms uzvarēja prestižajā “Queen’s” turnīrā, bet pēc pāris nedēļām – Vimbldonā.

Sezonas trešais “Grand Slam” turnīrs – Vimbldonas meistarsacīkstes – norisināsies līdz 11.jūlijam. Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ čempionāts tika atcelts.

2019.gadā uzvaru Vimbldonā dāmu konkurencē svinēja rumāniete Simona Halepa, kura šogad savu titulu neaizstāv, bet starp vīriem pārākais bija serbs Novaks Džokovičs.

0 Komentāru