Bendika PČ biatlonā sāk ar 12.vietu 7,5 kilometru sprintā

0 Komentāru
Bendika PČ biatlonā sāk ar 12.vietu 7,5 kilometru sprintā
ANDREI IVANOV

Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Itālijā izcīnīja 12.vietu pasaules čempionāta sacensībās 7,5 kilometru sprintā, planētas meistarsacīkstēs sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu.

Par pasaules čempioni tika kronēta norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura šautuvē kļūdījās vienu reizi, finišēdama pēc 21 minūtes un 13,1 sekundes.

Sudrabu izcīnīja amerikāniete Suzana Danklī, kura šāva precīzi un bija 6,8 sekundes lēnāka, bet trešā ar vienu kļūdu un 21,3 sekunžu deficītu bija čehiete Lucija Harvātova.

Ceturtā 4,3 sekundes aiz goda pjedestāla bija ukrainiete Olena Pidrušna, piekto vietu ieņēma vāciete Denīze Hermana, bet pirmo sešinieku noslēdza itāliete Liza Vitoci.

Bendika pirmajā ugunslīnijā neaizvēra otro mērķi, bet otrajā bija nekļūdīga. Viņa čempionei zaudēja 46,9 sekundes, bet pirmais sešinieks bija desmit sekunžu attālumā. Cēsniecei trasē bija 37. ātrākais solis.

Tikmēr Jūlija Matvijenko neaizvēra divus mērķus, čempionei zaudējot teju četrarpus minūtes un ieņemot 88.vietu. Savukārt Sanita Buliņa savā debijā noslēpoja trīs soda apļus, čempionei zaudēja nepilnas sešas minūtes un ierindojās 98.pozīcijā 101 biatlonistes konkurencē.

Pamatīgu fiasko piedzīvoja spēcīgās norvēģietes Ingrīda Lanmarka Tandrevolla un Tirila Ekhofa, kuras ar četrām un sešām kļūdām bija pirmā sešdesmitnieka beigās, knapi kvalificējoties iedzīšanai.

Iepriekšējā pasaules čempionātā Zviedrijas trasē Estešundā Bendika ar vienu kļūdu šaušanā stāvus ierindojās 17.vietā., bet Matvijenko ar piecām kļūdām ugunslīnijā ieņēma 93.vietu 94 startējušo sportistu vidū.

Sestdien pasaules čempionātā norisināsies desmit kilometru sprints kungiem, bet svētdien notiks sacensības iedzīšanā. Nākamnedēļ medaļu komplekti tiks dalīti individuālajās distancēs, jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.
0 Komentāru