Bendika izcīna 18.vietu pasaules čempionāta distancē ar kopēju startu

0 Komentāru
Bendika izcīna 18.vietu pasaules čempionāta distancē ar kopēju startu
ANDREI IVANOV

Baiba Bendika svētdien Itālijā izcīnīja 18.vietu pasaules čempionāta sacensībās 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu, kas šajā disciplīnā ir Latvijas sieviešu biatlona labākais sasniegums planētas meistarsacīkstēs.

Savu piekto zelta medaļu šajā čempionātā izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura nesašāva divus mērķus, finišēdama pēc 39 minūtēm un 14,0 sekundēm.

Sudrabu izcīnīja itāliete Doroteja Vīrere, bet bronzu guva zviedriete Hanna Ēberja, kuras slēpoja pa trim soda apļiem, zaudējot attiecīgi 20,7 un 26,1 sekundi.

Trīs sekundes aiz goda pjedestāla palika poliete Monika Hojniša-Starega, piekto vietu ieņēma francūzieti Žūlija Simona, bet pirmo sešinieku noslēdza krieviete Jekaterina Jurlova-Perhta.

Bendika nesašāva piecus mērķus, čempionei zaudējot divas minūtes un 10,9 sekundes, kas deva 18.vietu. Trasē viņai bija 17. ātrākais solis.

Bendika pirmajā ugunslīnijā neaizvēra pēdējo mērķi, līderei Simonai zaudējot 24,7 sekundes. Otrajā šaušanā Bendika pieļāva vēl divas kļūdas, kā rezultāta atkrita uz 26.pozīciju, bet līderu grupa, kuras galvgalī bija austriete Katrīna Innerhofere, bija jau pusotras minūtes attālumā.

Trešajā šaušanā cēsniece tika pie vēl viena soda apļa, kā dēļ pirmajam desmitniekam zaudēja minūti un ieņēma 23.vietu, savukārt līderes godā atgriezās Simona. Ceturtajā ugunslīnijā Latvijas biatloniste netrāpīja pēdējā mērķi, taču pakāpās uz 19.pozīciju.

Līderu grupā kļūdījās teju visas sportistes, tajā skaitā arī Vīrere, kura izvirzījās vadībā un Ulsbū-Reiselannu apsteidza par 14 sekundēm, bet vēl desmit sekundes tālāk bija Ēberja, Simona un Hojniša-Starega. Ulsbū-Reiselanna pakāpeniski dzēsa Vīreres pārsvaru, kamēr no norvēģietes sekojošās trijotnes sāka atpalikt Simona.

Ulsbū-Reiselanna slēpoja droši pretī finišam, apsteidza Vīreri un svinēja uzvaru, kamēr trešā finišēja Ēberja.

Bendika distancē no 19.vietas pakāpās uz 18.pozīciju un sasniedza vēl vienu karjeras labāko rezultātu pasaules čempionātos.

Latvijas biatloniste šosezon šajā disciplīnā nebija startējusi.

0 Komentāru