Bendika Itālijā IBU kausa sacensībās izcīna augsto septīto vietu

0 Komentāru
Bendika Itālijā IBU kausa sacensībās izcīna augsto septīto vietu
SIPA/SCANPIX

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika sestdien Itālijā Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa 7,5 kilometru sprinta sacensībās izcīnīja augsto septīto vietu.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēta Krievijas sportiste Uļjana Kaiševa, kura bija nekļūdīga abās šautuvēs un distanci veica 22 minūtēs un 37,3 sekundēs. Otro vietu izcīnīja vāciete Frančiska Hilderbranda, kura līderei zaudēja nepilnas desmit sekundes, arī viņai esot precīzai abās ugunslīnijās. Nevienu kļūdu abās šautuvēs nepieļāva arī Krievija sportiste Viktorija Sļivko, kura tautietei zaudēja 21,7 sekundes.

Bendika pirmajā ugunslīnijā neaizvēra divus mērķus un tobrīd ierindojās 59.pozīcijā, no līderes iepaliekot teju minūti. Otrajā šautuvē viņa vairs nekļūdījās un to pameta jau 18.vietā, bet līdz finišam viņai izdevās apsteigt vēl 11 sportistes, izcīnot septīto vietu.

Latvijas vadošajai biatlonistei distancē bija trešais ātrākais slēpojums.

Sacensībās piedalījās vēl trīs Latvijas sportistes – Annija Keita Sabule, Ieva Pūce un Inese Golubeva.

Golubeva katrā no šautuvēm neaizvēra pa vienam mērķim un ierindojās 76.vietā, līderei zaudēdama nedaudz vairāk nekā četras ar pusi minūtes. Pūce pirmajā ugunslīnijā pieļāva trīs kļūdas, bet otrajā vienu un finišēja ar 84.ātrāko laiku. Savukārt Sabule pirmajā šautuvē pieļāva trīs kļūdas, otrajā šāva precīzi un izcīnīja 87.pozīciju.

Kopumā finišu sasniedza 91 sportiste.

Bendika ar 19 punktiem IBU kausa kopvērtējumā atrodama 90.pozīcijā, bet pārējās Latvijas sportistes rangā vēl nav iekļuvušas. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Bendika ar 89 punktiem ierindojas 41.vietā.

Sestdien sacensības paredzētas arī vīriešu konkurencē, kur desmit kilometru sprinta distancē piedalīsies Edgars Mise, Roberts Slotiņš un Renārs Birkentāls.

Latvijas vadošā biatloniste šajā sezonā lielākoties startējusi Pasaules kausa sacensībās, kur janvāra izskaņā Pokļukā pārī ar Andreju Rastorgujevu izdevās izcīnīt septīto vietu jauktajā stafetes slēpojumā, kas Latvijai līdz šim ir labākais sasniegums.

0 Komentāru