Benčiča izstājas, Svitoļina otro gadu pēc kārtas spēlēs ”WTA Finals” finālā

Pievienot komentāru
Benčiča izstājas, Svitoļina otro gadu pēc kārtas spēlēs ”WTA Finals” finālā
REUTERS/SCANPIX

Šveices tenisiste Belinda Benčiča sestdien Ķīnā notiekošajā “WTA Finals” jeb sezonas noslēguma turnīra pusfinālā izstājās trešajā setā, ļaujot pērnā gada finālistei Jeļinai Svitoļinai no Ukrainas, otro gadu pēc kārtas spēlēt finālā.

Benčiča (WTA 7.) pusfinālā ar rezultātu 7-5, 3-6, 1-4 piekāpās Svitoļinai (WTA 8.), izstājoties trešā seta galotnē.

Svitoļinai pirmā seta piektajā geimā neizdevās lauzt pretinieces servi, bet jau nākamajā izspēlē to izdarīja Benčiča, panākot 4-2. Septītajā geimā Svitoļina zaudēto atguva, tomēr 12.geimā neprata nosargāt savu servi, kas ļautu aizvadīt taibreiku.

Otrajā setā Svitoļina pretiniecei atņēma pirmo servi, bet vēlāk otrajā un sestajā geimā prata aizstāvēt savējo. Devītajā geimā ukrainiete ar pirmo iespēju nespēja panākt 6-3, bet brīdi vēlāk pie otrā seta punkta, viņa panāca trešo setu spēlē. Ukrainas sportiste nezaudēja tempu un arī trešā seta ievadā atņēma pretiniecei servi, kura jau bija manāmi pagurusi, jo cīnījās ar savainojumu. Šveiciete trešajā setā aizvadīja tikai piecus geimus un īsi pēc tam izstājās no spēles, savainojuma dēļ.

Svitoļina šajā spēlē veica 16 netveramas serves, kamēr pretiniece atbildēja vien ar trijām.

Benčiča medicīnisko pārtraukumu pieprasīja jau pirmā seta 11.geimā, lūdzot apskatīt viņas augšstilba muskuli. Zīmīgi, ka Svitoļina šosezon nav izcīnījusi nevienu titulu, bet svētdien viņai būs iespēja izcīnīt pirmo titulu sezonā un otro “WTA Finals” trofeju karjerā.

“Rīt beidzot ir pēdējā šīs sezonas spēle. Tā nebūs viegla, bet kortā atstāšu visus spēkus, lai otro gadu pēc kārtas virs galvas celtu trofeju,” pēc panākuma pusfinālā teica Svitoļina.

Sestdien otrā pusfināla spēlē tiksies pasaules pirmā rakete un šī turnīra debitante Ešlija Bārtija no Austrālijas un Karolīna Pliškova no Čehijas (WTA 2.).