Bārtija izcīna otro uzvaru un iekļūst “WTA Finals” pusfinālā

REUTERS/SCANPIX

Pasaules sieviešu tenisa pirmā rakete Ešlija Bārtija no Austrālijas ceturtdien Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā guva otro panākumu sezonas noslēguma turnīrā “WTA Finals”, garantējot sev vietu pusfinālā, kurā trešdien jau iekļuva ukrainiete Jeļina Svitoļina.

Sarkanās grupas spēlē Bārtija (WTA 1.) ar rezultātu 6-4, 6-2 uzvarēja Petru Kvitovu no Čehijas (WTA 6.), kurai šis turnīrs noslēdzās ar trim zaudējumiem.

Bārtijai šī bija otrā uzvara trijās spēlēs un patlaban viņa ieņem pirmo vietu sarkanajā grupā.

Kvitova trešajā geimā prata divreiz nosargāt savu servi, tomēr to izdarīt neizdevās divas izspēlēs vēlāk. Viena atņemtā serve bija pietiekami, lai Bārtija svinētu uzvaru pirmajā setā ar rezultātu 6-4.

Otrajā setā čehiete zaudēja savas pirmās divas serves un drīz vien jau bija iedzinējos ar 0-4, tomēr piektajā geimā izdevās gūt panākumu. Atlikušajās izspēlēs neviena no tenisistēm pretiniecei servi neatņēma, bet Bārtijai bija vajadzīgi trīs mēģinājumi, lai izservētu uzvaru mačā.

“Manuprāt, mans sniegums bija tiešām labs,” pēc uzvaras teica Bārtija. “Zināju, ka man jāspēlē agresīvi. Esmu gandarīta, ka man būs vismaz vēl viena iespēja šeit uzspēlēt.”

Bārtijai šī ir debija sezonas noslēguma turnīrā, bet Kvitova, kura bija šo sacensību vecākā spēlētāja, reizi triumfējusi, to paveicot 2011.gadā. Viņa arī pērn nespēja izcīnīt uzvaru kādā no “WTA Finals” turnīra spēlēm, bet kopumā Kvitova sezonas nozīmīgākajā turnīrā spēlējusi jau septiņas reizes.

Ceturtdien kortā dosies arī Belinda Benčiča no Šveices un Kiki Bertensa no Nīderlandes, šī mača uzvarētājai iekļūstot pusfinālā.

Jau ziņots, ka pleca traumas dēļ no turnīra dalību atsauca japāniete Naomi Osaka, kuru vēlāk aizvietoja Bertensa, kura pirmajā spēlē ar 3-6, 6-3, 6-4  uzveica tieši Bārtiju.

Violetajā grupā pirmdien Svitoļina 7-6 (14:12), 6-4 pārspēja Karolīnu Pliškovu, bet Simona Halepa apspēlēja Bjanku Andresku ar 3-6, 7-6 (8:6), 6-3. Tikmēr sarkanajā grupā šveiciete Benčiča ar 7-5, 1-6, 2-6 atzina Bārtijas pārākumu, bet čehiete Kvitova ar 6-7 (1:7), 6-4, 4-6 piekāpās japānietei Osakai.

Svitoļinai vietu pusfinālā un uzvaru grupā trešdien nodrošināja 7-5, 6-3 panākums pret rumānieti Halepu. Otrā šīs dienas mačā kanādiete Andresku trešajā geimā savainoja kreiso celi. Viņai tika sniegta medicīniskā palīdzība, taču ilgāk par vienu setu mačā pret čehieti  Pliškovu viņa neizturēja, 51 minūtē zaudējot setu ar 3-6 un spēli neturpinot.

Šeņdžeņā notiekošā turnīra pusfinālu sasniegs katras apakšgrupas divas labākās tenisistes.