Austrālijas regbisti pieveic Urugvaju un pietuvojas turnīra ceturtdaļfinālam

AFP/SCANPIX

Austrālijas regbija izlase sestdien Pasaules kausa mačā ar 45:10 pārspēja Urugvaju un pietuvojās turnīra ceturtdaļfinālam.

Uzvarētāju labā vienu piezemējumu veica vien 19 gadus vecais Džordans Petaija, kurš ir visu laiku jaunākais spēlētājs PK vēsturē.

Pa desmit punktiem Austrālijas labā guva Kristians Lealifano, Tevita Kuridrani un Deins Heilets-Petijs. Tikmēr Urugvajas izlasē Manuels Diana un Felipe Berčesi guva pa pieciem punktiem.

Līdz mača 12.minūtei Austrālija jau paspēja ienest vienu piezemējumu, kā arī precīzi izpildīt realizāciju, kamēr Berčesi atbildēja ar precīzu soda sitienu, panākot 3:7. 11 minūtes vēlāk Petaija ienesa piezemējumu, pēc kura arī tika iegūti punkti par realizāciju, bet līdz puslaika beigām Austrālija jau bija iekrājusi drošu pārsvaru 19:3.

Otrajā puslaikā līdz mača 67.minūtei dominēja austrālieši, kuri četras reizes piezemēja bumbu, pievienojot trīs precīzas realizācijas, kamēr urugvajieši pirmo piezemējumu veica vien 77.minūtē.

Sestdien pārējās divās spēlēs Argentīna tiekas ar Angliju, bet ap plkst.13.30 pēc Latvijas laika mājinieki japāņi spēlēs pret Samoa.

D apakšgrupā Austrālija ar 11 punktiem trīs spēlēs ieņem pirmo vietu, tālāk ar deviņiem seko Velsa, kas aizvadījusi par maču mazāk, bet labāko trijnieku noslēdz Fidži ar septiņiem punktiem trīs dueļos. Gruzija ar pieciem punktiem ir ceturtā, bet Urugvaja ar četriem ir pēdējā, piektā.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm.