Augusta beigās Madonā norisināsies Pasaules kausa posms rollerslēpošanā

0 Komentāru
Augusta beigās Madonā norisināsies Pasaules kausa posms rollerslēpošanā
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Vasaras izskaņā, no 27. līdz 29.augustam Madonas pilsētā un “Smeceres sils” sporta trasē norisināsies Pasaules kauss (PK) rollerslēpošanā, informē sacensību rīkotāji.

Šajā nedēļas nogalē Slovākijā norisināsies pirmais šis sezonas posms, savukārt otrais posms, no 20. līdz 22.augustam notiks Otepē, Igaunijā, pēc kā rollerslēpotāji uz trīs dienu ilgām sacensībām viesosies Madonā. Savukārt septembrī sagaidāms posms Krievijā, taču sezonas noslēgums norisināsies Itālijā.

Kā atklāj FIS rollerslēpošanas apakškomitejas vadītājs Mārtiņš Niklass, jau šobrīd interesi piedalīties izrādījušas tādas slēpošanas lielvalstis kā Norvēģija, Krievija, Zviedrija, Itālija, Vācija un citas.

”Sagaidāms, ka sezonas posmos uz starta līnijas izies arī spēcīga Latvijas izlase, bet ņemot vērā to, ka konkurence solās būt iespaidīga, gaidāma aizraujoša rollerslēpošanas sezona. To, ka šī sporta veida popularitāte pieaug arī Latvijā, pierāda jūlija vidū notikušais Latvijas čempionāts rollerslēpošanā, kurā piedalījās vairāk nekā 200 sportisti,” stāsta Niklass.

“Smeceres sila” trases vadītājs Gunārs Ikaunieks stāsta, ka šobrīd trasē norisinās sagatavošanās darbi.

“Kā ierasts, arī pilsētas ielās norisināsies sprinta un masu starta ieskaites, savukārt “Smeceres sils” trasē, kā allaž, notiks sacensības klasiskajā stilā ar individuālo startu,” atzīmē Ikaunieks.

Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2004.gadā – Priekuļos, bet Madonā šogad plānots aizvadīt jau sesto Pasaules kausa posmu. Pērn notikušajā posmā Latvijas sportistiem izdevās vairākkārt kāpt uz goda pjedestāla, starp tiem: Raimo Vīgants, Niks Saulītis, Lauris Kaparkalējs, Baiba Bendika, Patrīcija Eiduka, Līva Šahno, Kitija Auziņa un Samata Krampe.

0 Komentāru