Komentāri
Ātrumlaivu braucējs Slakteris avarē sezonas pēdējā posmā
Foto: LETA ()

Latvijas ātrumlaivu pilots Uvis Slakteris svētdien Portugālē Otrās formulas (F-2) pasaules čempionāta noslēdzošajā, septītajā, posmā ūdensmotosportā avarēja, tādējādi sacensības neturpinot.

Slakteris šajā posmā bija galvenais pretendents uz čempionāta kopvērtējuma trešo vietu.

Kā vēsta Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF), brīvajos treniņos jau vairāki piloti stiprā vēja dēļ bija apmetuši kūleņus, turpretī Slakteris bija uzrādījis otro labāko laiku.

Tiesa, pagriezienā pie bojas viens no konkurentiem nespēja novaldīt savu laivu un ietriecās Slaktera formulā. Laivas apmeta vairākus kūleņus un no tālākās cīņas bija spiestas izstāties.

Slaktera laiva pēc avārijas piezemējās otrādi, un pilots palika kapsulā zem ūdens. Trieciena rezultātā bija bojāts kapsulas atvēršanas mehānisms, un apgrūtināta izkļūšana no laivas. Labais sāns formulai tika gandrīz iznīcināts, laivas klājs pārlauzts, bet motoram būs nepieciešams nopietns remonts.

“Esmu priecīgs, ka tomēr neskatoties uz bojāto kapsulas atvēršanas mehānismu un saņemto triecienu, spēju pieņemt pareizos lēmumus, kā rīkoties šajā nestandarta situācijā. Šoka stāvoklis, kad nesaproti kā rīkoties, bija īss, un viss beidzās laimīgi. Ceru, ka uz manu veselību šī avārija arī neatstās negatīvu iespaidu un, nākošajā sezonā varēšu cīnīties ne tikai par bronzas medaļu, bet pat zeltu,” LŪMSF citē Slakteri.

Augusta izskaņā notikušajā posmā Lietuvā Slateris izcīnīja uzvaru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl