Komentāri
Ātrslidotājs Silovs izcīna devīto vieto pasaules daudzcīņas čempionātā
Foto: REUTERS/ SCANPIX ()

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien izcīnīja devīto vietu Vācijā notiekošā pasaules čempionāta daudzcīņā.

Vispirms sportistiem sestdien bija jāsacenšas 500 metru distancē, ko Silovs veica 36,31 sekundē, uzrādot ceturto ātrāko rezultātu. Tas bija par 0,47 sekundēm sliktāks rezultāts nekā labāko laiku sasniegušajam krievam Denisam Juskovam. Turpinājumā ātrslidotājiem vajadzēja sacensties arī 5000 metru distancē, kur latvietis 22 finišējušo dalībnieku konkurencē ieņēma 11.pozīciju, no uzvarētāja nīderlandieša Svena Krāmera atpaliekot par 20,28 sekundēm.

Savukārt svētdien notikušajā sacensībās 1500 metros latvietis finišēja septītajā vietā, uzvarētājam norvēģim Sverre Lunnam Pēdešanam zaudējot 1,43 sekundes. Pēc trim aizvadītajām disciplīnām latvietis ieņēma septīto vietu, tomēr, tā kā izšķirošajās sacensībās 10 000 metros tika pielaisti astoņi labākie sportisti, atsevišķi ņemot vērā arī izcīnītās vietas uz pusi īsākā distancē, Silovs cīņai par medaļām nekvalificējās.

FOTO: Haralds Silovs

Par pasaules čempionu tika kronēts Krāmers, kamēr sudraba medaļu izcīnīja Pēdešens, bet trešo vietu ieguva vēl viens Nīderlandes sportists Jans Blokhujsens. Krāmeram šī ir jau 18.zelta medaļa pasaules čempionātos individuālajās distancēs.

Pērn Silovs pasaules čempionātā daudzcīņā izcīnīja devīto vietu, bet tāpat viņš karjerā divas reizes spējis gūt septītās pozīcijas. Tikmēr Eiropas čempionātā daudzcīņā latvietis šogad tika pie sestās vietas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl