Atlaides nebūs! Krievijas paraolimpiešiem neatļauj startēt Rio kā neitrāliem atlētiem

0 Komentāru
Atlaides nebūs! Krievijas paraolimpiešiem neatļauj startēt Rio kā neitrāliem atlētiem
Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievijas atlētiem nebūs iespēju startēt Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs zem neitrāla karoga, ceturtdien pavēstīja Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC).

Paziņojumā teikts, ka IPC atzina, ka vairāk nekā 175 krievu atlēti izteikuši vēlmi startēt individuāli, tomēr tāda vēlme ir noraidīta. “IPC izsaka līdzjūtību visiem Krievijas sportistiem, kas nebūs tiesīgi piedalīties Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs,” paziņojumā citēts komitejas izpilddirektors Havjers Gonasaless. “Krievijas amatpersonas atņēma saviem sportistiem iespēju startēt.”

Kā uzsvēra Gonsaless, kad Krievijas Paralimpiskā komiteja apliecinās, ka ievēros antidopinga noteikumus, IPC ar prieku aicinās Krievijas atlētus uz sacensībām. IPC 7.augustā nolēma aizliegt Krievijas paraolimpiešiem startēt Riodežaneiro. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojumu par Krievijas valsts organizāciju līdzdalību dopinga sistēmas uzturēšanā un vainīgo sportistu piesegšanā.

Vēlāk šo diskvalifikāciju apstiprināja arī Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS), bet šonedēļ arī Šveices Federālā tiesa. WADA jūlija vidū aicināja apturēt pilnīgi visu Krievijas sportistu līdzdalību starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kā arī paralimpiskajās spēlēs, taču Starptautiskā Olimpiskā komiteja Krievijas sportistus no olimpiešu pulka neizslēdza, tiesa, vairākos sporta veidos to izdarīja starptautiskās federācijas.

Tomēr IPC bija krasi stingrāka nostāja, jo WADA neatkarīgā komisija atklāja, ka paralimpiskajos sporta veidos samainītas vai pazudušas 35 pozitīvas dopinga analīzes. Riodežaneiro paralimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 18. septembrim. Pirms četriem gadiem Londonā sacensībās piedalījās gandrīz 4300 sportistu no 164 valstīm.

0 Komentāru