ASV izlasi Riodežaneiro Olimpiādē pārstāvēs 555 sportisti, sievietes vairāk nekā vīrieši

Pievienot komentāru
ASV izlasi Riodežaneiro Olimpiādē pārstāvēs 555 sportisti, sievietes vairāk nekā vīrieši
Foto: AFP/LETA

ASV izlasi nākamajā mēnesī gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 555 sportisti, kuru vidū būs arī rekorddaudz 292 sievietes.

Sastāvā būs 263 vīrieši un šī kļuvusi par otro reizi vēsturē, kad ASV izlasi pārstāvēs vairāk dāmas nekā vīrieši – pirms četriem gadiem Londonā startēja 269 sievietes un 261 vīrietis. Tāpat ASV izlasē būs 68 olimpiskie čempioni un 191 atlētam jau ir olimpiskā pieredze. ASV startēs 27 sporta veidos un 244 no 306 medaļu cīņām. ASV izlasē trīs sportisti piedalīsies savās sestajās olimpiskajās spēlēs, bet seši – piektajās.

ASV izlases spožākā zvaigzne, protams, ir visu laiku titulētākais olimpietis pasaulē peldētājs Maikls Felpss, kurš ticis pie 22 medaļām, kuru vidū ir 18 zelti. Tāpat sastāvā ir vieglatlēte Elisona Fēliksa, kura karjeras laikā četras reizes kļuvusi par olimpisko čempioni, kā arī četrkārtējas olimpiskās čempiones ir tenisistes māsas Serēna un Venusa Viljamsa.

Vēl ASV sieviešu basketbola izlase centīsies uzvarēt sestajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, bet vīru izlase – trešajās. Sieviešu futbolistes centīsies kļūt par pirmajām Pasaules kausa ieguvējām, kuras nākamajā gadā triumfē arī olimpiskajās spēlēs, bet ASV dāmu akadēmiskās airēšanas astoņnieks olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos triumfējis ikreiz kopš 2006.gada. Tāpat ASV pludmales volejbolistes triumfējušas ikkatrās olimpiskajās spēlēs kopš 1996.gada, kad sporta veids tika iekļauts programmā.