Ārzemju mediji izceļ Brieža cīņas iznākuma pretrunīgumu

Pievienot komentāru
Ārzemju mediji izceļ Brieža cīņas iznākuma pretrunīgumu
IEVA MAKARE, LETA

Latvijas boksera Maira Brieža varenā uzvara pret Polijas pārstāvi Kšištofu Glovacki Pasaules boksa supersērijas pusfinālā radījusi pamatīgu ažiotāžu ārzemju sporta medijos.

Kā zināms, Briedis panākumu ar nokauta palīdzību izcīnīja trešajā raundā, tomēr lielākā uzmanība pievērsta notikušajam raundā pirms tam. Mairis veica sitienu ar elkoni, atbildot uz Glovacka netīro sitienu pa pakausi, kas potenciāli ietekmēja turpmāko cīņas gaitu.

Briedim par šādu gājienu tika atņemts viens punkts, tomēr ārzemju fanu un mediju vidū pastāv uzskats, ka bokseris veiksmīgi izvairījies no diskvalifikācijas.

“Mairis Briedis iegūst pretrunīgu KO uzvaru pār Kšištofu Glovacki, ” raksta Lielbritānijas portāls “Sky News”. Intervijā medijam bokseris uzsvēra Glovacka netīrā sitiena faktu, kā arī atvainojās par savu atbildi un atzina, ka tas bijis viņa vecais muai tai (taizemiešu bokss) stils (“I’m sorry for how I responded, it’s my old Muay Thai style”).

Tāpat skaļi uz cīņas iznākumu reaģējis lielākais britu medijs BBC, vairākos tvītos sociālajā tīklā “Twitter” un cīņas publikācijas virsrakstā un attēlā izceļot sitienu ar elkoni.

Savu artavu ažiotāžas ceļšanā devis arī “The Sun” un citi lielākie tabloīdi (dzeltenā prese), kuros tiek izcelts it kā skandalozais iznākums, kā arī boksa fanu sašutums, kuri notikušo cīņu uzskata par farsu.

Lai gan vienā no lielākajiem ASV sporta medijiem ESPN orģinālvalodā (angļu) par cīņu nekas nav atrodams, par to tomēr ziņo portāla latīņu versija, kura boksa maču vērtē kā pretrunu pilnu.

Cits ASV medijs, CBS, cīņai devis apzīmējumu “savāda” (bizzare).