Komentāri
Arī spēcīgā Dienvidkoreja apsver boikotēt Sočos paredzēto PČ bobslejā un skeletonā
Foto: AFP/LETA

Sekojot Latvijas skeletonistu piemēram, arī Dienvidkoreja apsver boikotēt nākamgad Sočos paredzēto pasaules čempionātu, paziņojis Dienvidkorejas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Suns Junteks.

Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skeletona komandas pārstāvji jau iepriekš publiski nebija slēpuši ideju boikotēt pasaules čempionātu, turklāt iespēju nebraukt uz planētas meistarsacīkstēm pieļāva arī citu valstu sportisti. Kā aģentūrai “Reuters” skaidroja Junteks, Dienvidkoreja savu lēmumu pieņems ne ātrāk par nākamo pirmdienu, kad mājās būs atgriezušies visi sportisti.

“Pagaidām lēmums ir neapmeklēt pasaules čempionātu Krievijā, kur nav bijusi godprātīga attieksme pret aizliegto vielu lietošanu. Tāpat arī citas valstis paziņojušas, ka nepiedalīsies. Jo īpaši skeletonā, kur Latvija un citas sāncenses paudušas gatavību boikotēt čempionātu. Uzskatām, ka nav jēgas izcīnīt medaļas, ja nepiedalās stiprākās konkurentes,” stāstīja Junteks.

Lai gan pasaules čempionāts Sočos tiek ņemts vērā dalībnieku kvotu sadalē 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm, tomēr dienvidkorejiešiem kā Olimpiādes rīkotājiem automātiski pienākas divas skeletonistu un trīs bobsleja ekipāžu vietas katrās sacensībās. “Mūsu galvenais mērķis ir 2018.gada olimpiskā spēlēs. Ņemot vērā šos apstākļus, šobrīd mūsu dalība pasaules čempionātā nav tik būtiska,” teica Junteks.

Dienvidkorejas sportisti ir visstraujāk progresējošie atlēti skeletona un bobsleja elitē. Pērn Pasaules kausa kopvērtējumā bobslejā divniekiem uzvarēja dienvidkorejietis Vons Jondžons, kurš jauno sezonu iesācis ar trešo vietu pirmajā posmā. Savukārt skeletonā Pasaules kausa kopvērtējumā aiz Martina Dukura otrais palika Juns Sunbins, kurš jauno sezonu iesācis ar uzvaru pirmajā posmā.

Nav izslēgts, ka Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, taču starptautiskā federācija ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl