Arī Šmēdiņš/Regža nepārvar Jūrmalas turnīra kvalifikāciju

Pievienot komentāru
Arī Šmēdiņš/Regža nepārvar Jūrmalas turnīra kvalifikāciju
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Kā pēdējais Latvijas pludmales volejbola duets kvalifikācijas turnīra kārtu ceturtdien Majoros Pasaules tūres Jūrmalas trīs zvaigžņu posma mačos nepārvarēja Toms Šmēdiņš/Haralds Regža, nevienam no četriem pašmāju pāriem nepārvarot kvalifikācijas turnīra barjeru.

Toms Šmēdiņš/Haralds Regža, kuri kvalifikācijā izlikti ar piekto numuru un no pirmās kārtas bija brīvi, otrajā kārtā pret kvalifikācijas 21.numuru Timo Anderu Lehmusu/Mertu Tammearu no Igaunijas zaudēja ar 1-2 (15:21, 21:17, 16:18) un no turnīra izstājās.

Pirmo punktu spēlē guva astoņpadsmitgadīgie igauņi, kuri drīz panāca arī 4:2 un 6:3 savā labā. Pēc 10:14 latvieši trīs punktus pēc kārtas atguva, taču setu glābt neizdevās – 21:15 pēc precīza Lehmusa uzbrukuma sitiena.

Arī otrā seta sākumā nedaudz labāk veicās jaunajiem igauņiem, taču Šmēdiņš/Regža atspēlēja divu punktu deficītu un tehniskajā pārtraukumā jau devās, esot vadībā ar 11:10. Turpmāk ar Regžas darbību blokā un Šmēdiņa aizsardzību latvieši panāca piecas setbumbas, no kurām trešo izmantoja, Lehmusam bumbu raidot tīklā – 21:17.

Izšķirošajā setā pēc Regžas netveramas serves pa sānu līniju tika panākts 3:1 Latvijas dueta labā. Tammearu ar bloku rezultātu izlīdzināja – 6:6, taču tūlīt Tammearu izsita autā – 8:6 Šmēdiņa/Regžas labā. Tammearu bloks un Šmēdiņam netverama serve lika latviešiem ņemt vienīgo pārtraukumu setā, nokļūstot iedzinējos ar 8:9. Regžam sitot pāri laukumam, jau 11:9 igauņu labā. Tūlīt gan Šmēdiņš ar labu servi rezultātu atkal izlīdzināja – 12:12. Lehmusam/Tammearu bija mačbumba, taču tūlīt Lehmuss sita autā, un igauņi devās pusminūtes pārtraukumā – 15:14 jau latviešu labā. Izšķirošo vārdu tomēr teica igauņi, Lehmusam uzbrukumā gūstot uzvaras punktu – 18:16 un panākums trijos setos.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā Rūdolfs Stankevičs/Artūrs Rinkevičs, kuri atlasē izlikti ar 19.numuru, ar 0-2 (16:21, 14:21) piekāpās vāciešiem Dirkam Vestfālam/Lukasam Pfrečneram, kuriem kvalifikācijā ir 14.numuru, Dāvis Nātriņš/Gints Antoms, kuriem bija 18.numurs, ar 1-2 (21:17, 14:21, 11:15) cieta neveiksmi pret norvēģiem Sveinu Odmunnu Solhaugu/Kristianu Jergensenu Rūdu, kuri atlasē saņēmuši 15.numurs, bet Oskars Puga/Jānis Kuprašovs, kuriem bija 22.numurs, ar 0-2 (16:21, 17:21) atzina ar 11.numuru izlikto čehu Davida Lenca/Filipa Habra pārākumu.

Pamatsacensībās vietas garantējuši Latvijas vadošie dueti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs. Samoilovs/Solovejs pamatturnīrā tikuši ar rīkotāju speciālo ielūgumu.