Komentāri
Arī piektais duelis par par pasaules čempiona titulu šahā noslēdzas neizšķirti
Foto: LETA ()

Tāpat kā iepriekšējās, arī piektā cīņa par absolūtā pasaules čempiona godu šahā starp pašreizējo titula īpašnieku Magnusu Kārlsenu no Norvēģijas un Krievijas pārstāvi Sergeju Karjakinu ceturtdien Ņujorkā noslēgusies neizšķirti.

Līdz ar to rezultāts pēc trim partijām ir neizšķirts 2,5-2,5. Piektajā partijā ar baltajām figūrām spēlēja Kārlsens, taču pēc 51.gājiena un abu duelī tika fiksēts neizšķirts.

Abu dueļa sākumā norvēģis veica neveiksmīgu gājienu, kas vairoja Karjakina izredzes uzvarēt, taču krievs to neizmantoja. Pats Kārlsens pēc mača preses konferencē pauda prieku, ka šajā mačā nav zaudējis.

Šī gada cīņa par pasaules čempiona godu kļuvusi par gados jaunāko vēsturē, jo Kārlsenam pašlaik ir 25 gadi, kamēr Karjakins ir tikai gadu vecāks.

Starp abiem šahistiem kopumā tiks sadalīta 1,1 miljona dolāru (viena miljona eiro) naudas balva, uzvarētājam no tās saņemot trīs piektdaļas jeb 60%.

Kārlsens par absolūto pasaules čempionu kļuva 2013.gadā, kad vien 22 gadu vecumā pieveica tā brīža titula īpašnieku Višvanatanu Anandu no Indijas. Zīmīgi, ka gadu vēlāk norvēģis duelī pret šo pašu pretinieku spēja savu titulu aizstāvēt. Kārlsens vēsturē ir 16.absolūtais čempions šahā.

Norvēģijas šahista šī gada pretinieks Karjakins, kurš dzimis Krievijas anektētajā Ukrainas pussalā Krimā, pasaules rangā pašlaik atrodas devītajā vietā. Viņš, saskaroties ar grūtībām atrast sponsorus, 2009.gadā pārcēlās uz Krieviju un kļuva par šīs valsts pilsoni.

Karjakins jau 12 gadu vecumā kļuva par šaha lielmeistaru, kas ir vēl nebijis sasniegums.

Cīņa par absolūto pasaules čempiona titulu Ņujorkā 12 partiju garumā ilgs līdz 28.novembrim.

Lasi vēl