Arī Ostapenko Romas WTA “Premier” turnīrā zaudē pirmajā kārtā

Pievienot komentāru
Arī Ostapenko Romas WTA “Premier” turnīrā zaudē pirmajā kārtā
POSTIMEES / SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko pirmdien Romas WTA “Premier 5” turnīrā piedzīvoja zaudējumu pirmās kārtas spēlē.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 43.vietu, ar 4-6, 3-6 piekāpās polietei Magdai Linetei (WTA 35.).

Spēles sākums veiksmīgāks izvērtās Latvijas tenisistei, kura “sausā” uzvarēja ceturtajā geimā, panākot 3:1 savā labā.

Nākamajā geimā neizdevās nostiprināt iegūto pārsvaru – punkta zaudējums servējot. Pēc šī geima polietei tika sniegta medicīniskā palīdzība, un tas ietekmēja mača gaitu nelabvēlīgi Ostapenko. Pretiniece guva trīs punktus pēc kārtas un vēlāk ar trešo setbumbu uzvarēja setu ar 6-4.

Otrajā setā jau pirmajā geimā Ostapenko zaudēja servējot, pēc tam nonākot zaudētājos ar 0:2. Ceturtajā geimā izdevās rezultātu izlīdzināt – 2:2, bet tūlīt atkal tika zaudēts punkts, pašai servējot, un punktu setā izdevās izcīnīt vien septītajā geimā, panākot 3:4.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija spēkojušās.

Ostapenko turnīrs Romā ir pirmais pēc sezonas atsākšanās. Gadu viņa sāka Austrālijas atklātajā čempionātā, kur apstājās otrajā kārtā, bet pēc tam zaudēja Sanktpēterburgas turnīra pirmajā mačā un aizkļuva līdz trešajai kārtai Dohas sacensībās. Šobrīd viņa WTA tūrē septiņās spēlēs svinējusi trīs uzvaras.

Tikmēr Linete sezonu atsāka ASV, kur sasniedza otro kārtu Leksingtonas turnīrā, apstājās pirmajā kārtā Ņujorkas WTA “Premier” sacensībās un aizkļuva līdz “US Open” trešajai kārtai. Poliete februārī Taizemē uzvarēja Huehinas “International” turnīrā, izcīnot otro WTA titulu karjerā.

Otrajā kārtā Linete tiksies ar beļģieti Elīzu Mertensu (WTA 20.) vai taivānieti Suveju Sje (WTA 62.).

Jau ziņots, ka pirmdien Romas sacensībās zaudējumu piedzīvoja arī Anastasija Sevastova, kura piekāpās itālietei Džasmīnei Paolīni ar 2-6, 3-6.

Par sniegumu Romā katra no Latvijas tenisistēm nopelnīja vienu punktu WTA rangā.

Romas “Premier 5” turnīrs norisinās uz māla seguma.