Arī Namiķe/Brailko EČ Jūrmalā cieš zaudējumu pirmajā spēlē

0 Komentāru
Arī Namiķe/Brailko EČ Jūrmalā cieš zaudējumu pirmajā spēlē
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Anete Namiķe un Varvara Brailko otrdien kļuva jau par trešo Latvijas pludmales volejbola dāmu duetu, kam Eiropas čempionātu (EČ) Jūrmalā neizdevās iesākt ar panākumu.

F grupas spēlē Eiropas U-20 čempiones Namiķe/Brailko, kurām piešķirts 27.numurs, ar 0-2 (16:21, 16:21) zaudēja ar sesto numuru izliktajām 2018.gada Eiropas mēroga sacensību bronzas medaļniecēm čehietēm Marketai Slukovai un Barborai Hermanovai , kuras arī spēlēja Utrehtā, iekļūstot otrajā kārtā.

Latvijas duets pirmā seta sākumā ieguva vadību 2:0, taču drīz vien jau nonāca iedzinējos ar 2:5. Lai arī pretinieces visu laiku tika turētas vien dažu punktu attālumā, izšķirošo pārsvaru čehietes ieguva seta galotnē, kad panāca 18:13. Pēcāk nākamajās sešās izspēlēs punkti tika dalīti uz pusēm, kas bija pietiekami, lai Slukova/Hermanova uzvarētu setu.

Otrajā setā čehietes visai ātri panāca 10:3, bet Latvijas duets turpinājumā prata panākt 14:17. Atlikušajā laikā pārsvaru neizdevās mazināt, un Slukova/Hermanova svinēja pārliecinošu uzvaru.

Plkst.19 centrālajā laukumā spēli sāks Eiropas čempiones Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras izliktas ar piekto numuru. Tikai viņas pašas zina, cik daudz nervu prasīja analīzēs augusta beigās Graudiņai konstatētais Covid-19 vīruss un cik lielu robu sagatavošanās periodā tas ir iecirtis. Pāris jau bija spiests atteikties no došanās uz sacensībām Utrehtā, taču nedēļas nogalē gaidāms tāds pats nemīlīgs laiks, kāds tas bija iepriekšējā gadā, izcīnot titulu.

E grupā latviešu pirmās pretinieces būs somietes Rīka Lehtonena un Nīna Ahtiainena (28.).

Jau ziņots, ka B grupā ar 31.numuru izliktās Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa ar 0-2 (7:21, 16:21) zaudēja titulētajām vācietēm Laurai Ludvigai/Margaretai Kozuhai, kurām piešķirts otrais numurs.

Tikmēr G grupas pirmajā duelī Krista Paegle/Kristīne Briede, kurām piešķirts 26.numurs, ar 13:21, 17:21 zaudēja Nīderlandes duetam Sanni Kaizere/Madeleina Mepelinka, kurām piešķirts septītais numurs.

Rīt mačā par trešo vietu grupā Paegle/Briede tiksies ar Vācijas duetu Kima Bērensa/Sinja Tilmane, kuras izsētas ar desmito numuru, kamēr ar 31.numuru izliktajām latvietēm jātiekas ar Krievijas duetu Jekaterina Birlova/Jevgeņija Ukolova (15.numurs).

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 16 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnīsies arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

0 Komentāru