Arī Krievijas paralimpiešiem draud atstādināšana no Riodežaneiro spēlēm

Pievienot komentāru
Arī Krievijas paralimpiešiem draud atstādināšana no Riodežaneiro spēlēm
Foto: TASS/SCANPIX

Arī Krievijas paralimpiskajiem sportistiem draud atstādināšana no Riodežaneiro spēlēm, jo Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) lēmusi sākt pagaidu diskvalifikācijas lietu par atlētu dalību valsts atbalstītā dopinga programmā.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pirmdien aicināja apturēt pilnīgi visu Krievijas sportistu līdzdalību starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tā reaģējot uz pirmdien izplatīto WADA neatkarīgās komisijas ziņojumu par Krievijas valsts organizāciju līdzdalību dopinga sistēmas uzturēšanā un vainīgo sportistu piesegšanā. WADA neatkarīgā komisija atklāja, ka paralimpiskajos sporta veidos samainītas vai pazudušas 35 pozitīvas dopinga analīzes.

“Ņemot vērā Krievijas sportā plaši izplatīto dopinga kultūru, Krievijas Paralimpiskā komiteja nespēj nodrošināt IPC Antidopinga kodeksa ievērošanu. IPC uzskata, ka ir būtiski nodrošināt atlētiem iespēju sacensties godīgos apstākļos,” teikts IPC paziņojumā. Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies no 7.septembra līdz 18.septembrim, bet IPC sola lēmumu pieņemt 1.augustā.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien noraidīja apelāciju un lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ. Tādējādi 67 no 68 Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījušajiem Krievijas vieglatlētiem olimpiskās spēles ies secen un atļauja startēt ir vienīgi 25 gadus vecajai tāllēcējai Darjai Kļišinai. Divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādījusi, ka Kļišina izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro, taču ne zem Krievijas karoga.

Svētdien paredzēta SOK izpildkomitejas konference, kurā diskutēs par iespējamo Krievijas visas komandas diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Tā kā joprojām ir reāli draudi, ka varētu tikt diskvalificēta visa valsts olimpiskā komanda, Krievija atcēla ceremoniālo izlases izvadīšanas pasākumu, kas bija plānota piektdien.