Ar sprintu Rīgas centrā sācies pasaules čempionāts orientēšanās sportā

0 Komentāru
Ar sprintu Rīgas centrā sācies pasaules čempionāts orientēšanās sportā
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Ar sprinta sacensībām Rīgas centrā sestdien sākās 35.pasaules čempionāts orientēšanās sportā.

Vispirms plkst.9 Kronvalda parkā sākās kvalifikācijas sacensības, bet plkst.14.50 Vecrīgā tiks aizvadītas finālsacensības.

Kvalifikācijā kā vīri, tā dāmas bija sadalīti trīs grupās. Latviju kungu sacīkstēs pārstāvēs Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis un Rūdolfs Zērnis, kamēr dāmu konkurencē startēs Irita Puķīte, Sandra Grosberga un Līga Valdmane.

Sievietēm sprinta sacensībām pieteikušās 97 dalībnieces, bet vīriešiem 116 orientieristi.

Pasaules čempionāts no 4. līdz 12.augustam notiks Rīgā un Siguldā. Sacensībās Latvijā tiks pārstāvēti pieci kontinenti, jo dalību pieteikušas 49 valstis no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Austrālijas. Pasaules čempionātā startēs vairāk nekā 340 sportisti.

Video

Latvijas izlasē bez jau minētajiem sešiem sportistiem startēs arī 2012.gada pasaules čempions vidējā distancē Edgars Bertuks, kā arī Inga Dambe un Laura Vīķe.

35.pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti desmit medaļu komplekti piecās disciplīnās.

Svētdien Āgenskalnā notiks komandu sprinta sacensības, bet pēc tam dalībnieki pārcelsies uz Siguldu, jo nākamajā nedēļā tās apkārtnē tiks dalītas medaļas vidējā un garajā distancē, kā arī komandu stafetē.

Paralēli pasaules čempionātam orientēšanās sportā Daugavpilī norisināsies arī taku orientēšanās planētas meistarsacīkstes. Tāpat notiks līdzjutēju un skatītāju sacensības, kurām vēl jūlija vidū bija reģistrējušies 900 dalībnieki no 32 valstīm.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi Baltijas valstīs notika pērn Igaunijā.

Pagājušajā gadā Cēsīs norisinājās Pasaules kausa posms, Vidzemes pilsētai šāda līmeņa sacensības uzņemot otro reizi vēsturē.

0 Komentāru