Ar Ķīnas sportistu dominanci noslēgušās Rio paraolimpiskās spēles

0 Komentāru
Ar Ķīnas sportistu dominanci noslēgušās Rio paraolimpiskās spēles
Foto: REUTERS/ SCANPIX ()

Ar absolūtu Ķīnas sportistu pārākumu svētdien svinīgi noslēdzās Riodežaneiro paraolimpiskās spēles.

Svētdien paraolimpisko spēļu noslēguma ceremonijā slavenais Marakanas stadions bija piepildīts, bet pasākums sākās ar uguņošanu. Viens no māksliniekiem, kuri svētdien uzstājās, bija Žonatans Baštušs, kurš, būdams piedzimis bez rokām, spēja kļūt par mūziķi un spēlēt ģitāru ar saviem kāju pirkstiem.

Pasākumā ar runu uzstājās Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas (IPC) prezidents Filips Kreivens, bet ceremonijā ar minūti ilgu klusuma brīdi tika pieminēts sestdien traģiski grupas velobraucienā bojāgājušais Irānas riteņbraucējs Bahmans Golbarnžads.

Savukārt Riodežaneiro paraolimpisko spēļu orgkomitejas prezidents Karlušs Nuzmans šo olimpiādi nosauca par izpildītu misiju, jo pirms sacensību sākuma daudziem bija bažas, vai tās noritēs sekmīgi. Tomēr kopumā nupat aizvadītās spēles tiek vērtētas ar plusa zīmi.

Ceremonijas noslēgumā rīkotāji paziņoja, ka kopumā uz šīm paraolimpiskajām spēlēm pārdots 2,1 miljons biļešu, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms četriem gadiem Londonā, bet vairāk par 2008. gada olimpiādi Pekinā. Tiesa, Brazīlijā daudz ieejas karšu uz šo pasākumu tika pārdots par trim dolāriem (2,68 eiro) vai atdotas skolēniem.

Šajās paraolimpiskajās spēlēs dominējošu sniegumu demonstrēja Ķīnas sportisti, kuri kopumā tika pie 107 zelta, 81 sudraba un 51 bronzas godalgām. Tuvākā sekotāja ar 64 zeltiem, 39 sudrabiem un 44 bronzām bija Lielbritānija.

Savukārt medaļu vērtējumā trešo vietu ieņēma Ukraina, kas ieguva 41 zeltu, 37 sudrabus un 39 bronzas.

Šīs paraolimpiskās spēles gana veiksmīgas bija arī Latvijai, jo tā iekrāja divas zelta un divas bronzas godalgas, kas medaļu ieskaitē ļāva ieņemt 45. pozīciju.

Zelta medaļas Latvijai šajā olimpiādē nodrošināja Aigars Apinis diska mešanā un Daiga Dadzīte šķēpa mešanā. Tāpat Dadzīte tika pie bronzas diska mešanā, bet Edgars Bergs ieguva trešo vietu lodes grūšanā.

Latviju Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs pārstāvēja 11 sportisti.

 

0 Komentāru