Apsveicam! Šķēpmetēja Mūze izpilda Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu

0 Komentāru
Apsveicam! Šķēpmetēja Mūze izpilda Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu
Foto: LETA

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze piektdien Valmierā notiekošajā Valsts prezidenta kausa izcīņā izpildīja šā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu.

L. Mūze jau savā pirmajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 62,09 metrus tālu, kas ir jauns sportistes personiskais rekords. Vienlaikus tas ir arī Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvs, jo kvalifikācijas latiņa šīm prestižajām sacensībām ir tieši 62 metri. Savu personisko rekordu Mūze labojusi par 12 centimetriem.

Līdz ar to tagad kļuvis skaidrs, ka Latviju augustā gaidāmajās olimpiskajās spēlēs pārstāvēs trīs šķēpmetējas – normatīvus šobrīd izpildījusi valsts rekordiste Madara Palameika, kurai turklāt pašlaik pieder sezonas labākais metiens pasaulē starp oficiālajiem rezultātiem, kā arī Sinta Ozoliņa un Mūze. Tieši šīs trīs sportistes Latviju pārstāvēja Londonas Olimpiādē.

Šobrīd olimpisko spēļu normatīvus ir izpildījuši 15 Latvijas vieglatlēti – bez Mūzes tie ir arī Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika šķēpmešanā, Pujāts un Ārents kārtslēkšanā un Arnis Rumbenieks ar Agnesi Pastari soļošanā. Tiesa, olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties vien trīs no četrām normatīvu izpildījušajām maratona skrējējām.

Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā 22. sacensības starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu izlašu komandām notiek piektdien un sestdien Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā. Valsts prezidenta balvas pirmsākumi meklējami 1995. gadā, kad Valmierā savā starpā sacentās četru Latvijas novadu un Rīga komandas. 2012.gadā Valsts prezidenta balva vieglatlētikā kļuva par starptautiska mēroga sacensībām starp Baltijas valstu izlasēm, un 2016. gadā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu izlases sacentīsies jau piekto reizi.

0 Komentāru