Apsveicam! Samoilovs un Šmēdiņš oficiāli piedalīsies olimpiskajās spēlēs!

1 komentārs
Apsveicam! Samoilovs un Šmēdiņš oficiāli piedalīsies olimpiskajās spēlēs!
Foto: fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien pēc noslēdzošā olimpiskā ranga publicēšanas oficiāli apstiprināti starp Riodežaneiro olimpiādes dalībniekiem, turklāt apakšgrupu izlozē viņi būs pirmajā grozā.

Atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sākās pērn 1. janvārī un ilga līdz šīs nedēļas nogalei. Augustā gaidāmajai olimpiādei pēc pasaules ranga kvalificējās 15 pāri, kuriem skaitīja pusotra gada laikā sasniegtos 12 labākos rezultātus. Rangā ar 7740 punktiem triumfēja brazīlieši Alisons Čeruti un Brunu Šmits, tomēr viņi kā pašreizējie pasaules čempioni olimpisko ceļazīmi jau bija garantējuši automātiski.

Līdz ar to starp atlases dalībniekiem pirmie ar 6470 punktiem bija Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēvsens no Nīderlandes, bet viņiem ar 6280 punktiem sekoja amerikāņi Fils Dalhauzers un Nikolass Lusena, kuri vienā duetā apvienojās vien pērnā gada vidū. Tāpat automātiski olimpiādei kā mājinieki kvalificējās arī nākamais labākais brazīliešu duets Pedru Salgadu un Evandru Gonsalvešs Oliveira, kuri izcīnīja 6250 punktus.

Līdz ar to olimpiskajā rangā trešie bija pasaules vicečempioni Kristiāns Varenhorsts un Reiners Numerdors no Nīderlandes, bet viņiem sekoja vēl viens ASV duets Džeikobs Gibs un Keisijs Patersons, kā arī spāņi Pavlo Errera un Adrians Gavira.

Savukārt sesto vietu ar 5390 punktiem izcīnīja Samoilovs un Šmēdiņš. Līdz ar to kļuvis zināms, ka Latvijas duets olimpiskajā izlozē būs pirmajā grozā un viņiem pretim otrajā grozā tiks ielozēta kāda no komandām, kas rangā bija 7.-9. vietā – krievi Konstantīns Semjonovs un Vjačeslavs Krasiļņikovs, itāļi Paolo Nikolai un Daniele Lupo vai poļi Bartošs Losjaks un Pjotrs Kantors.

Tāpat zināms, ka trešajā grozā sestajā vietā palikušajai komandai tiks izlozēti viens no pieciem duetiem, kas kļūs par kontinentālajiem čempioniem. Pagaidām noskaidrots vien tas, ka Tunisija ieguvusi ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm no Āfrikas kontinenta.

1 komentārs