Komentāri
APSVEICAM! Ķibermanim olimpiskajā Phjončhanā bronza četriniekos
Foto: REUTERS/SCANPIX

  Bobslejistu Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža četrinieku ekipāžas svētdien olimpiskā Phjončhanas trasē izcīnīja attiecīgi trešo un ceturto vietu Pasaules kausa izcīņas bobslejā noslēdzošā posma sacensībās.

Ķibermanim četriniekos šis bija otrais goda pjedestāls Pasaules kausa sezonā. Janvāra beigās viņa kvartets izcīnīja uzvaru Sanktmoricas posmā. Ķibermanis, kura kamanas iestūma Jānis Jansons, Matīss Miknis un Raivis Zīrups, pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā uzrādīja piekto rezultātu, divu braucienu summā atkāpjoties uz trešo pozīciju.

Tikmēr Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēc pirmā brauciena bija dalītā ceturtajā vietā, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo rezultātu. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Krievijas pilota Aleksandra Kasjanovs četrinieks, kas triumfēja arī Pasaules kausa kopvērtējumā. Otro vietu izcīnījušais šveicietis Riko Pēters Kasjanovam zaudēja 0,23 sekundes. Trīs sekundes simtdaļas lēnāks bija Ķibermanis, bet vēl tikpat daudz atpalika Melbārdis.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1500 punktiem uzvarēja Kasjanovs, kuram ar 1471 punktu sekoja Pēters, bet trešajā vietā ar 1362 punktiem bija Stīvens Holkombs. Tikmēr Ķibermanis ar 1009 punktiem sezonu noslēdza 11.pozīcijā, Melbārdis ar 931 punktu bija divas vietas zemāk, bet Uģis Žaļims ar 352 punktiem bija 23.pozīcijā.

sestdien divnieku sacensībās uzvaru izcīnīja Pasaules kausu ieguvušais vācietis Frančesko Frīdrihs, kamēr Ķibermanis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni ieguva sudrabu. Tikmēr Žaļims ar Jāni Jansonu bija devītie, bet Melbārdis ar Jāni Strengu pēc pirmajā braucienā iegūtās sestās vietas pēcāk bija spiesti atslīdēt uz 12.pozīciju.

Lasi vēl