Komentāri
Apinis triumfē pasaules čempionātā; Bergam un Silovam sudrabs
Foto: facebook.com/Latvijas-Paralimpiskā-komiteja

Titulētais Latvijas paralimpietis Aigars Apinis svētdien triumfēja Katarā notiekošā pasaules čempionāta vieglatlētikā diska mešanas sacensībās. Apinis, kurš startē apvienotajā F51 un F52 medicīnas grupā, disku raidīja 21,44 metru tālumā, kas ir jauns pasaules rekords F52 grupā.

Tikmēr otro vietu ar 17,33 metru tālu raidījumu izcīnīja polis Roberts Jahimovičs, bet trešais ar 16,95 metriem bija horvāts Velimirs Sandors. Savukārt sacensībās lodes grūšanā F35 medicīnas grupā par vicečempionu tika kronēts vēl viens Latvijas pārstāvis Edgars Bergs, kuram padevās tieši 14 metru tāls metiens, kas ir sportista sezonas labākais rezultāts. Līdz zelta medaļai, ko izcīnīja Irānas sportists Sejedmošens Hoseinpanahs, latvietim pietrūka vien divu centimetru. Tikmēr trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Jeļmins, kuram bija 13 centimetrus tuvāks rezultāts nekā Bergam.

Sacensībās dāmām lodes grūšanā F55 medicīnas grupā Diāna Dadzīte ar 6,89 metriem ieņēma ceturto vietu, no bronzas godalgas atpaliekot par 23 centimetriem. Jau vēstīts, ka Dmitrijs Silovs piektdien izcīnīja sudrabu šķēpa mešanas sacensībās. Silovs, kurš startē F37 medicīnas grupā, labākajā mēģinājumā rīku raidīja 50,84 metrus tālu. Šāds rezultāts viņam ļāva tikt pie sudraba, tādējādi sportistam atkārtojot pirms diviem gadiem pasaules čempionātā iespēto.

Pasaules čempionāts Dohā ilgs līdz 31. oktobrim, bet Latviju tajā pārstāv kopumā septiņi sportisti. Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā Silovs tika pie sudraba šķēpa mešanā, kamēr Apinis izcīnīja zeltu lodes grūšanā, bet diska mešanā bija otrais. Pasaules čempionāts ir pēdējās augstākā līmeņa sacensības pirms nākamgad gaidāmajām Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl