Apinis konkurenta diskvalifikācijas dēļ Tokijas paralimpiskajās spēlēs tiek pie bronzas medaļas

13 komentāri
Apinis konkurenta diskvalifikācijas dēļ Tokijas paralimpiskajās spēlēs tiek pie bronzas medaļas
LOF

Konkurenta diskvalifikācijas dēļ pirmdien Tokijas paralimpisko spēļu bronzas medaļa diska mešanas sacensībās piešķirta Latvijas pārstāvim Aigaram Apinim, informē Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Jau ziņots, ka Aigars Apinis Tokijas paralimpiskajās spēlēs svētdien diska mešanā F-52 grupā ieņēma ceturto vietu diska mešanā.

Apinis ar 19,54 metriem trešajā metienā ierindojās nākamajā vietā aiz godalgām.

Zeltu ar 20,02 metriem otrajā mēģinājumā izcīnīja polis Pjotrs Kosevičs, kurš apsteidza horvātu Velimiru Šandoru un indieti Vinodu Kumaru. Piektajā mēģinājumā horvāts aizmeta 19,98 metrus, bet indietis – par septiņiem centimetriem mazāk.

LPK informē, ka pirmdien no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) saņemta informācija par Indijas sportistu Kumaru, kurš diska mešanas finālā ir startējis nepareizā medicīniskajā klasē, un viņa rezultāts ir anulēts. Līdz ar to trešo labāko rezultātu paralimpiskajās spēlēs diska mešanā F-52 veselības klasē ir sasniedzis četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions Apinis.

Būdams viens no pasaules top sportistiem, Apinis sacensībās sagādāja nopietnu konkurenci un satraukumu citu valstu atlētiem. Pats sportists atzīst, ka konkurence viņa disciplīnā paaugstinās ar katru gadu, un aizvien vairāk ir tādu sportistu, kuri met pāri 19 metru atzīmi.

Apinis ir četrkārtējs paralimpisko spēļu čempions un godalgotākais sportists Latvijā. Viņa paralimpiskais rekords diska mešanā F-52 grupā ir 21 metrs, ko viņš sasniedza 2012.gada Londonas paralimpiskajās spēlēs.

2016.gada paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, 2012.gada paralimpiskajās spēlēs Londonā – zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba medaļu diska mešanā. 2008.gadā Pekinā viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā. Savukārt 2004.gadā paralimpiskajās spēlēs Atēnās viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet 2000.gadā Sidnejas paralimpiskajās spēlēs – bronzas medaļu lodes grūšanā un bronzas medaļu diska mešanā.

13 komentāri