Apinis: Es tā iekliedzos gultā, ka pat fizioterapeite Ozoliņa atskrēja, jo domāja, ka esmu izkritis no gultas

0 Komentāru
Apinis: Es tā iekliedzos gultā, ka pat fizioterapeite Ozoliņa atskrēja, jo domāja, ka esmu izkritis no gultas
REUTERS/SCANPIX

Latvijas sportista Aigara Apiņa satraukums Tokijas paralimpiskajās spēlēs pēc ziņas par konkurenta diskvalifikāciju un bronzas medaļas iegūšanu bija tik liels, ka uz viņa kliedzienu atskrēja fizioterapeite Ozoliņa, domājot, ka paralimpietis izkritis no gultas, Apinis stāsta pēc apbalvošanas ceremonijas Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un Latvijas Televīzijas sadarbības rezultātā tapušā intervijā.

Konkurenta diskvalifikācijas dēļ pirmdien Tokijas paralimpisko spēļu bronzas medaļa diska mešanas sacensībās F-52 grupā tika piešķirta Latvijas pārstāvim Aigaram Apinim.

“Ja jūs zinātu, ko es pa nakti pārdzīvoju. Man esot viesnīcā, LPK prezidente Daiga Dadzīte atsūtīja “WhatsApp” ierakstu, ka ir noticis tas, kam bija jānotiek, ar vārdiem “un, Aigar, es Tevi apsveicu, Tev ir bronza”,” par emocijām, uzzinot par izcīnīto medaļu, pēc apbalvošanas videointervijā stāsta Apinis.

“Es tā iekliedzos gultā, ka pat fizioterapeite Gunta Ozoliņa atskrēja, jo domāja, ka esmu izkritis no gultas. Viņa bija satraukusies. Es sēdēju uz gultas malas, raudāju, smējos, nesapratu, kas ir noticis,” saka Aigars videointervijā pēc apbalvošanas ceremonijas.

Viņš ar prieka asarām acīs piebilst, ka pozitīvā nozīmē jucis prātā. “Izdzīvoju mazu klīnisko nāvi. Tās bija fantastiskas emocijas. Pat tagad nevaru nomierināties,” Apinis saka dienu pēc sacensībām.

Runājot ar poļu un horvātu diska metējiem, gūts viņu atbalsts taisnīgam sacensību iznākumam, jo “klasifikators tāpēc arī ir domāts, lai sacenstos līdzvērtīgi pretinieki”.

“Sportisti gadiem trenējas, un šādas kļūdas izlabošanas rezultātā pēc ceturtās vietas ieguvu bronzas medaļu,” saka sportists, kurš piebilst, ka ir labi, ka spēles notiek, jo tikpat labi tās varēja tikt izlaistas, un sportisti nākamreiz sacenstos 2024.gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs.

Aigars Apinis Tokijā svētdien diska mešanā F-52 grupā ieņēma ceturto vietu diska mešanā.

Apinis ar 19,54 metriem trešajā metienā ierindojās nākamajā vietā aiz godalgām.

Zeltu ar 20,02 metriem otrajā mēģinājumā izcīnīja polis Pjotrs Kosevičs, kurš apsteidza horvātu Velimiru Šandoru un indieti Vinodu Kumaru. Piektajā mēģinājumā horvāts aizmeta 19,98 metrus, bet indietis – par septiņiem centimetriem mazāk.

Pirmdien LPK no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) saņēma informāciju par Indijas sportistu Kumaru, kurš diska mešanas finālā ir startējis nepareizā medicīniskajā klasē, un viņa rezultāts ir anulēts. Līdz ar to trešo labāko rezultātu paralimpiskajās spēlēs diska mešanā F-52 veselības klasē sasniedza Apinis.

Paralimpiskās spēles Tokijās norisinās no 24.augusta līdz 5.septembrim.

0 Komentāru